Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: 20-letni Polak wśród najbardziej wpływowych Europejczyków przed 30. rokiem życia magazynu „Forbes”!

Wczoraj odebrał tytuł. Jakiś czas temu opisywałem tu historię Hugo Chrost, który w wieku 18 lat, dostając się na szkołę biznesową Uniwersytetu w Cambridge, pracuje w ramach swojego start-upu Solvemed nad wyjątkową technologią diagnozowania chorób Parkinsona i Alzheimera, badając ruchy naszej gałki ocznej. Ma szansę jako pierwszy na świecie diagnozować na tak wczesnym etapie choroby dotykające dziesiątki milionów ludzi na świecie. W tak młodym wieku zatrudnia profesorów najlepszych uczelni świata. To, co przez ostatni rok zrobił ten chłopak, warte jest największych braw.
Hugo Chrost Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: 20-letni Polak wśród najbardziej wpływowych Europejczyków przed 30. rokiem życia magazynu „Forbes”!
Hugo Chrost / FB Maciej Kawecki

Parę tygodni temu Hugo znalazł się na liście najbardziej wpływowych młodych Europejczyków redakcji „Forbes”. Podróżując po USA, spotkałem się z Hugo. Rozwija swój start-up, przebywając teraz w Dolinie Krzemowej w sposób nieprawdopodobny. Tylko wczoraj rozwijając swój projekt ratowania zdrowia i życia innym, spotkał się tam z prezydentem Izraela Jicchakiem Herzogiem. Wcześniej, zaraz przed naszym spotkaniem, spotkał się z jedną z najważniejszych osób świata technologii – prezesem Google Sundar Pichai. Odwiedziny szefa Google w krajach traktowane są jak odwiedziny głowy państwa. Tacy ludzie  poświęcają dziś swój czas, by rozmawiać o projekcie Hugo, bo ma tak ogromną szansę zmienić cząstkę rzeczywistości.

Gdy podesłał mi poniższe zdjęcie, sam zacząłem się do siebie cieszyć. Bardzo bym chciał, by jego pasja, historia i konsekwencja miały też wpływ na naszą młodzież w Polsce. Dlatego Hugo otrzyma ode mnie zaproszenie do pojawienia się we wrześniu na scenie głównej festiwalu, który organizuję, a na widownię zaproszę uczniów z kilkudziesięciu szkół w Polsce. Dziękuję Ci, Hugo, za Twoją pracę i z całego serca jak wiele osób tu Ci gratuluję! Dalej tak zmieniaj świat.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe