Ukraina: Trwają walki w centrum Siewierodoniecka

W centrum Siewierodoniecka w obwodzie ługańskim toczą się walki; Rosjanie ostrzeliwują to miasto, a także sąsiedni Lisiczańsk i inne miejscowości – podaje w porannym podsumowaniu w piątek Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.
Ukraińscy żołnierze w transporterze opancerzonym w mieście Siewierodonieck, Ukraina, 2 czerwca 2022 r. Ukraina: Trwają walki w centrum Siewierodoniecka
Ukraińscy żołnierze w transporterze opancerzonym w mieście Siewierodonieck, Ukraina, 2 czerwca 2022 r. / PAP/EPA/STR

Według sztabu w rejonie Siewierodoniecka trwa ostrzał pozycji ukraińskich, a wojska rosyjskie przeprowadziły nieudaną próbę szturmu w okolicach wsi Metjulkine i Biłohoriwka.

Rosjanie ostrzeliwali też miejscowości na północny zachód od Słowiańska w obwodzie donieckim, podjęli próbę szturmu w kierunku wsi Bohorodyczne i Dołyna, a także w okolicy wsi Studenok na styku obwodów charkowskiego i donieckiego; trwają tam walki.

Siły rosyjskie kontynuują ostrzał artyleryjski na innych odcinkach frontu, w tym w obwodzie donieckim.

Według strony ukraińskiej morale i nastroje wśród rosyjskich żołnierzy są złe z powodu ciągłego przenoszenia terminów ich rotacji.

Sztab podaje w piątek rano, że w obwodach ługańskim i donieckim w ciągu doby Ukraińcy odparli pięć ataków przeciwnika, niszcząc pięć czołgów, trzy systemy artyleryjskie i dwa pojazdy opancerzone. Znacznych strat Rosjanie mieli zaznać także na innych kierunkach.

Strona ukraińska informuje również o ostrzałach obwodu sumskiego z terytorium Rosji.

Pod Charkowem Rosjanie ostrzelali szereg miejscowości, lecz nie prowadzili w ostatnich godzinach aktywnych działań bojowych. (PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe