[najnowszy sondaż] Zjednoczona Prawica i KO ze spadkiem, Hołownia o krok od Lewicy. Konfederacja poza Sejmem

Zjednoczona Prawica może liczyć na głosy 35,1 procent wyborców, Koalicja Obywatelska na 25,3 proc., Lewica na 8,9 proc., Polska 2050 na 8,4 proc., PSL-Koalicja Polska na 6,3 proc., a Konfederacja na 4,1 proc. – wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET, który przeprowadzono na przełomie maja i czerwca.
 [najnowszy sondaż] Zjednoczona Prawica i KO ze spadkiem, Hołownia o krok od Lewicy. Konfederacja poza Sejmem
/ PAP/Piotr Nowak

Poparcie dla Zjednoczonej Prawicy na poziomie 35,1 proc. oznacza spadek o 0,8 punktu procentowego w porównaniu do badania z początku maja.

Koalicja Obywatelska mogłaby teraz liczyć na 25,3 procent ankietowanych (spadek o 1 pkt proc.), a Lewica na 8,9 procent (spadek o 0,1 pkt proc.)

Polska 2050 Szymona Hołowni zajęła czwarte miejsce w sondażu z wynikiem 8,4 procent. To spadek w porównaniu do początku maja o 0,2 pp.

Na PSL-Koalicję Polską zamierza obecnie głosować 6,3 procent respondentów (wzrost o 1,2 pkt proc.), a na Konfederację 4,1 procent ankietowanych (spadek o 0,9 punktu procentowego). Z takim wynikiem Konfederacja znalazłaby się poza parlamentem.

11,9 procent badanych przez IBRiS dla Radia ZET nie wie, na kogo oddałoby swój głos. To wzrost o 1,8 punktu procentowego.

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, to wzięłoby w nich udział 52,6 procent Polaków uprawnionych do głosowania (spadek o 1,2 pp.). Głosu nie oddałoby 44,8 procent ankietowanych (wzrost o 1,8 pkt proc.) Niezdecydowanych jest 2,6 procent wyborców (spadek o 0,6 pp.).

Sondaż IBRiS na zlecenie Radia ZET przeprowadzono w dniach 30 maja – 1 czerwca br. metodą CATI na ogólnopolskiej próbie 1100 osób. Wyniki porównano z badaniem z 4 maja br. (PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe