„Zajeb*ste. Wziął trzy razy droższe wino, żeby się wynik zgadzał”. Orka Stanowskiego na Hołowni

Szymon Hołownia, założyciel partii Polska 2050, był ostatnio w Niemczech i wybrał się do jednego ze sklepów na zakupy. Dla porównania cen polityk zrobił te same zakupy w tej samej sieci sklepów w Polsce. Sprawę w ostrych słowach komentuje na Twitterze Krzysztof Stanowski, dziennikarz z Kanału Sportowego.
 „Zajeb*ste. Wziął trzy razy droższe wino, żeby się wynik zgadzał”. Orka Stanowskiego na Hołowni
/ / / screen YT - Kanał Sportowy

Zrobiliśmy te same zakupy w sklepie tej samej sieci w Niemczech i w Polsce. Wydaliśmy tyle samo. Miały być niemieckie płace i polskie ceny, po siedmiu latach PiS mamy polskie płace, niemieckie ceny i sugestię zbierania chrustu w lesie

– napisał na Twitterze Szymon Hołownia, dołączając „paragony grozy”.

Orka Stanowskiego

Na paragonach Hołowni znalazły się dwa zupełnie innej marki wina. Fakt ten zauważył Krzysztof Stanowski, który w ostrych słowach skomentował zakupy Hołowni.

Zajeb•ste porównanie. Wziął trzy razy droższe wino w Polsce, żeby się na koniec wynik zgadzał. Można było paragon zamknąć jakimś amarone za 300 złotych, wtedy efekt byłby jeszcze lepszy [pisownia oryginalna – przyp. red.]

– napisał Stanowski. 

Rzeczywiście – jak sprawdziliśmy – w niemieckim markecie lider Polski 2050 wybrał wino marki Zinfandel, za które zapłacił 2,49 euro, co daje mniej więcej 11,43 zł. W polskim markecie z kolei postawił na wino marki Shiraz, za które zapłacił 28,99 zł.

Wychodzi na to, że Hołownia rzeczywiście w polskim sklepie wybrał niemal trzy razy droższy produkt od zakupionego w niemieckim sklepie.

Inflacja 

Z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że inflacja w maju tego roku wyniosła 13,9 proc., co jest najwyższym wynikiem od 24 lat. „Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w maju 2022 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 13,9 proc., a w stosunku do poprzedniego miesiąca ceny wzrosły o 1,7 proc.” – podał GUS. 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe