Operacja „Inferno”. Do 5 tys. dolarów za głowy zbrodniarzy z Buczy

Ukraińskie media informują o grupie anonimowych biznesmenów z branży IT, którzy utworzyli fundusz o wartości miliona dolarów w kryptowalucie, aby zapłacić za likwidację rosyjskich wojskowych zaangażowanych w zbrodnie wobec obywateli Ukrainy w Buczy. Dane żołnierzy opublikowała anonimowa strona internetowa Operation Inferno („inferno” z jęz. włoskiego „piekło”).
Masowy grób w Buczy, Ukraina Operacja „Inferno”. Do 5 tys. dolarów za głowy zbrodniarzy z Buczy
Masowy grób w Buczy, Ukraina / screen YT - Voice of America

Strona zawiera listę 56 rosyjskich żołnierzy (znajduje się tam jedna kobieta), wraz ze zdjęciami i szczegółowymi informacjami na ich temat, a także linkami do ich profili w mediach społecznościowych. Są tam również numery telefonów, numery paszportów i informacje o ich bliskich i krewnych.

Z opisu jasno wynika, że wojskowi z listy zostali przedstawieni jako „cele”. Kwoty wahają się od 3 do 5 tys. dolarów za „głowę”.

Operacja będzie kontynuowana przez dziesięciolecia, aż do śmierci ostatniego ze zidentyfikowanych drani” – głoszą administratorzy portalu.

– Jeżeli to jest rosyjska prowokacja, to ściśle na użytek wewnętrzny. Na zasadzie: „patrzcie, my walczymy z faszyzmem, a oni na nas polują. A świat jeszcze to akceptuje!”. (…) A jeżeli operacja „Inferno” jest realnym działaniem strony ukraińskiej, to pokrywałoby się to z zapowiedziami Ukraińców sprzed kilku tygodni. (…) To sygnał dla Rosjan: nie będziecie mieli spokoju – powiedział w rozmowie z o2.pl były funkcjonariusz Agencji Wywiadu i psycholog, ppłk Arkadiusz Olejniczak. Podkreślił, że być może któryś z twórców akcji stracił krewnych, bliskich czy znajomych w Buczy i chce się zemścić, wyznaczając nagrodę za likwidację konkretnych żołnierzy.

– Dodatkowo dochodzi do tego płatność przy pomocy kryptowalut, co zaciemni możliwość śledzenia przelewów – podsumował ekspert.

 

 

screen vesti.ua


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe