„To są prawdziwe kamienie milowe”. Patryk Jaki o KPO

Mówiłem, że jeżeli się na to zgodzimy, to będziemy szantażowani tymi pieniędzmi, złożymy się na kredyt na inne państwa i niewiele z tego otrzymamy – mówił dziś na antenie Polsat News europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki.
 „To są prawdziwe kamienie milowe”. Patryk Jaki o KPO
/ fot. YouTube / Patryk Jaki

Komisja Europejska zaakceptowała w środę polski Krajowy Plan Odbudowy. O podjętej decyzji poinformował unijny komisarz ds. gospodarki Paolo Gentiloni.

Polski plan zawiera kamienie milowe związane z ważnymi aspektami niezależności sądownictwa, które mają szczególne znaczenie dla poprawy klimatu inwestycyjnego i stworzenia warunków dla skutecznej realizacji. (…) Polska musi wykazać, że te kamienie milowe zostały osiągnięte przed dokonaniem jakichkolwiek wypłat w ramach Funduszu Odbudowy” – podała KE w komunikacie.

Europoseł o „prawdziwych kamieniach milowych”

Zdaniem europosła Solidarnej Polski Patryka Jakiego „prawdziwe kamienie milowe” Komisji Europejskiej wobec Polski oznacza: zgodę na europejskie państwo federalne, rezygnację z „polskich ambicji”, rządy „proniemieckiego premiera” w naszym kraju, „zamienienie kościołów na hipermarkety”, „odpuszczenie tematu Ukrainy” i zgoda na poczynania prezydenta Francji Emmanuela Macrona w sprawie ukraińskiego terytorium.

Polityk Solidarnej Polski przypomniał rownież, że jego ugrupowanie było od początku przeciwne polskiemu KPO. – Mówiłem, że jeżeli się na to zgodzimy, to będziemy szantażowani tymi pieniędzmi, złożymy się na kredyt na inne państwa i niewiele z tego otrzymamy – stwierdził Jaki.

Według europarlamentarzysty „jeżeli dysponujemy szkieletem jednego z najstarszych systemów europejskich i gdzieś indziej on jest możliwy, a w Polsce nie, to coś tu jest nie tak”. – Duże państwa nie chcą silnej Polski – skwitował.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe