„W mojej nowoczesnej wierze, w której Bóg jest z superkomputera…”. Zaskakujące słowa Wałęsy

Widzieliśmy się dwukrotnie i już wtedy miałem pewne obawy. Franciszek jest z innej kultury, nie do końca rozumie Europę i myśli jak Latynos. Jak widać, miałem rację – mówi o papieżu Franciszku były prezydent Lech Wałęsa.
 „W mojej nowoczesnej wierze, w której Bóg jest z superkomputera…”. Zaskakujące słowa Wałęsy
/ fot. YouTube / Onet News

Były prezydent został zapytany przez portal Interia o to, co sądzi na temat postawy papieża Franciszka wobec rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jak podkreślił dziennikarz serwisu, chodzi o m.in. unikanie nazywania Rosji „agresorem”.

Tego akurat nie pojmuje. Franciszek i Ukraina zakłócają mój tok myślenia o roli obecnego papieża. Jako człowiek poważnie wierzący nie rozumiem tego, co Franciszek robi - to mi nie pasuje, aby Duch Święty zgadzał się na takie uniki wobec Putina – powiedział Wałęsa.

Zapytany o to, co w takim razie kieruje głową Kościoła, Wałęsa odparł: – Muszę to przemodlić. W mojej nowoczesnej wierze, w której Bóg jest z superkomputera, to mi nie pasuje. Wszechmogący nie popełniałby takich błędów.

Zapytany to, czy chciałby jeszcze raz spotkać się z papieżem Franciszkiem i o tym porozmawiać stwierdził, że gdy widział się z Ojcem Świętym „miał pewne obawy”.

Widzieliśmy się dwukrotnie i już wtedy miałem pewne obawy. Franciszek jest z innej kultury, nie do końca rozumie Europę i myśli jak Latynos. Jak widać, miałem rację – powiedział były prezydent.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe