Prezes PiS ogłasza mobilizację PiS i Zjednoczonej Prawicy. „Zaczynamy objazd po kraju”

Ogłaszam mobilizację PiS i całej Zjednoczonej Prawicy. To nie jest hasło, to jest objazd kraju - stara, wypróbowana metoda – mówił wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji partii.
 Prezes PiS ogłasza mobilizację PiS i Zjednoczonej Prawicy. „Zaczynamy objazd po kraju”
/ fot. PAP/Radek Pietruszka

Kaczyński zwrócił uwagę, że w ciągu 6,5 roku rząd PiS przeszedł przez bardzo trudne próby, a to oznacza - jak powiedział - że "mamy dobry rząd".

W tym kontekście ocenił, że zarówno pierwsza premier rządu Beata Szydło, jak i obecny premier Mateusz Morawiecki dali radę.

Polacy powinni uczynić wszystko, jako obywatele, wyborcy, by ten rząd mógł kontynuować swoją misję. Ale to zależy także od nas, bo są fakty i są opowieści – zaznaczył.

W tym kontekście nawiązał do mediów i ocenił, że pluralizm został w nich przywrócony, choć "jeszcze nie jest pełen". Wskazywał, że w niektórych mediach "słyszymy opowieść o klęsce, o tym że wszystko źle". – Trudno o tym wszystkim opowiadać, bo wstyd. Trzeba oszczędzić tego wstydu – mówił.

Chociaż to nie oznacza oczywiście, że nie popełniamy błędów i że jesteśmy bez grzechów. To oni tak twierdzą o sobie, my tak nie twierdzimy – wtrącił.

A kto to ma opowiedzieć, jeśli nie my, jeśli nie partia. To my musimy to zrobić, dlatego ogłaszam mobilizację PiS i całej Zjednoczonej Prawicy – wezwał Kaczyński.

– Ale to nie jest hasło, to jest objazd kraju - stara, wypróbowana metoda – dodał i poinformował, że już w sobotę w trasę rusza premier Mateusz Morawiecki. – Dziękuje ci, Mateuszu – powiedział.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe