Kaczyński ogłosił mobilizację. Jest odpowiedź Tuska

Szef PiS ogłosił podczas sobotniej konwencji partii wielką mobilizację całej Zjednoczonej Prawicy. Do jego słów odniósł się Donald Tusk.
Donald Tusk Kaczyński ogłosił mobilizację. Jest odpowiedź Tuska
Donald Tusk / fot. Wikipedia CC BY 2,0 EPP

– Ogłaszam mobilizację PiS i całej Zjednoczonej Prawicy. To nie jest hasło, to jest objazd kraju - stara, wypróbowana metoda – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

Kaczyński zażartował także z Donalda Tuska przypominając czas ukończonego przez niego maratonu, którym pochwalił się niedawno w mediach społecznościowych. Rzucił także wyzwanie premierowi Morawieckiemu: – Premier ma siły, jedzie już dzisiaj. Teraz trzeba, żeby przebiegł maraton.

– Ale nie w 5,44, bo to jest prawie taki szybszy chód, trochę powyżej 7 minut na godzinę, ale w 4,5! – dodał prezes PiS.

ZOBACZ WIDEO: Kaczyński rzucił wyzwanie premierowi i wbił szpilkę Tuskowi. „5,44 to prawie chód”

Tusk odpowiada

Na słowa Jarosława Kaczyńskiego zareagował w mediach społecznościowych niemal natychmiastowo szef Platformy Obywatelskiej.Tusk napisał na Twitterze: „Kaczyński ogłosił, że będzie dużo jeździł po Polsce. Nie powiedzieli mu jeszcze, po ile jest benzyna”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe