Beata Szydło: To nie czas na składanie obietnic, tylko solidną pracę

To nie czas na składanie kolejnych obietnic, to czas na konkretną, solidną pracę i myślenie o bezpieczeństwie Polski i Polaków; potrzebna jest pełna mobilizacja wszystkich – powiedziała w sobotę PAP była premier, europosłanka PiS Beata Szydło, komentując sobotnią konwencję PiS.
Beata Szydło Beata Szydło: To nie czas na składanie obietnic, tylko solidną pracę
Beata Szydło / fot. Wikipedia / CC BY-SA 3.0 / Claude Truong-Ngoc

W sobotę w podwarszawskich Markach odbyła się konwencja PiS, na której prezes partii Jarosław Kaczyński ogłosił mobilizację Zjednoczonej Prawicy i zapowiedział objazd polityków po kraju, aby rozmawiać o dotychczasowych rządach jego formacji. Mówił także m.in. o bezpieczeństwie, patriotyzmie. Podsumowywał też dotychczasowe działania PiS ws. programów społecznych.

Ogłaszam mobilizację PiS i całej Zjednoczonej Prawicy; to nie jest hasło, to jest objazd kraju - stara, wypróbowana metoda – powiedział.

Była premier zabrała głos

Po sobotnim konwencie PiS europosłanka i była premier Beata Szydło powiedziała PAP jak będą wyglądały działania partii do wyborów parlamentarnych na jesieni przyszłego roku. – To nie jest czas na składanie kolejnych obietnic, kreślenie niemożliwych wizji, tylko to jest czas na konkretną solidną pracę i przede wszystkim myślenie o bezpieczeństwie Polski i Polaków – znaczyła.

Oceniła, że jest to "trudny czas, w którym jest potrzebna pełna mobilizacja nas wszystkich".

Była premier podkreśliła, że ten trudny czas łatwiej jest pokonywać dzięki działaniom rządu. – Wszystko, co jest w tej chwili robione w Polsce, co było przygotowane, myśmy postawili dobrą diagnozę i dzięki temu, że były wprowadzone m.in. programy społeczne, przygotowane dobre programy gospodarcze dzisiaj, ten trudny czas jest nam łatwiej pokonywać – oceniła.

– Polska, mogę to też powiedzieć z perspektywy Brukseli, jest naprawdę krajem dobrze przygotowanym na te trudne czasy – przekonywała.

Szydło powiedziała też, że "Polska jest bezpieczna i Polacy są bezpieczni, bo taki jest nasz cel". – Wszyscy powinniśmy się w tej chwili mobilizować i myśleć o konkretach – dodała.

Pytana o to, czy możemy spodziewać się podwyżki programu 500+ zaznaczyła, że "dzisiaj musimy przede wszystkim cieszyć się z tego, że programy społeczne i gospodarcze się sprawdziły". – To jest wyjątkowy moment w historii i musimy nastawić się na to, że kolejne miesiące będą nadal trudne i ciężkie, ale potrafimy to przezwyciężyć i damy radę – zadeklarowała.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe