"Zmowa milczenia. Jak długo Węglarczyk zamierza udawać, że nie wie która kobieta do niego przyszła i jakie były przyczyny zwolnienia Lisa?"

Zarząd Ringier Axel Springer Polska i Tomasz Lis zadecydowali o natychmiastowym zakończeniu współpracy - podał kilka dni temu serwis wirtualnemedia.pl. Ruszyła fala spekulacji na temat przyczyn zwolnienia.
Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onetu
Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onetu / Screen YouTube Onet News

Oczekuję informacji od niedawnego szefa Newsweeka - redaktora Lisa, iż to nie są informacje o nim i że nie jest to prawdą. Naczelny redaktor tak opiniotwórczego tygodnika, mocno wpływającego na strategię Platformy Obywatelskiej, ma obowiązek wytłumaczyć czytelnikom sytuację.

- pisała wczesniej była działaczka zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej Aleksandra Waislewska, komentując tweety jednej z twitterowiczek, która nie podając nazwiska Tomasza Lisa opisuje przypadek "szefa psychola".

Ciężka zmowa milczenia wokół okoliczności zwolnienia Lisa. A plotki są bardzo nieciekawe i nie dotyczą kwestii politycznych. Z szacunku do Czytelników właściciele tygodnika oraz pracujący tam dziennikarze powinni publicznie podać przyczyny

- pisał wcześniej szef portalu TVP.Info Samuel Pereira.

- Ta zmowa milczenia to skandal! Jak długo znany z frazesów o standardach Bartosz Węglarczyk zamierza chować głowę w piasek i udawać, że nie wie która kobieta i z czym do niego przyszła, jak zareagował albo nie i jakie były przyczyny zwolnienia Lisa??? #TylkoNieMówNikomu (...) Jak w praktyce na lewicy wygląda „siła i solidarność kobiet”? Mniej więcej tak jak milczenie „feministek” z Newsweeka. Takie odważne.

- pisze teraz Pereira

Program "Tomasz Lis" był również emitowany na Onecie, którego naczelnym jest Bartosz Węglarczyk


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Jerzy Jachowicz skazany za felieton. Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP protestuje Wiadomości
Jerzy Jachowicz skazany za felieton. Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP protestuje

20 stycznia Sąd Okręgowy Warszawa-Praga skazał red. Jerzego Jachowicza za pomówienie prokuratora Dariusza Korneluka. Z wyrokiem sądu nie zgadza się Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.

Burza w Pałacu Buckingham. „Pijany książę odpychał nas, był bardzo agresywny” Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. „Pijany książę odpychał nas, był bardzo agresywny”

Brytyjski tabloid „Daily Mail” analizując biografię księcia Harry’ego „Spare”, przypomina skutki jednej z suto zakrapianych imprez w wykonaniu księcia Harry’ego z czasów, gdy ten mieszkał jeszcze w Pałacu Buckingham. 

Były premier Kazimierz M. skazany na pół roku ograniczenia wolności Wiadomości
Były premier Kazimierz M. skazany na pół roku ograniczenia wolności

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy wydał wyrok nakazowy wobec byłego premiera Kazimierza M., uznając go winnym uchylania się od obowiązku alimentacyjnego wobec byłej żony Izabeli. Sąd skazał ekspolityka na pół roku ograniczenia wolności i na wykonywanie prac społecznych – podało tvp.info.

„Oburzające”. Andrzej Duda mocno nt. Rosji Wiadomości
„Oburzające”. Andrzej Duda mocno nt. Rosji

– Trudno o coś bardziej oburzającego niż twierdzenie w demokratycznym kraju, że Rosja ma prawo do obrony strefy wpływów. Jeżeli ludzie demokratycznie wybierają NATO czy sojusz z USA, to znaczy, że tego chcą – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas debaty w trakcie wizyty w Rydze.

Katargate. PE zdecydował ws. immunitetów europosłów Wiadomości
Katargate. PE zdecydował ws. immunitetów europosłów

Parlament Europejski opowiedział się w czwartek w głosowaniu za uchyleniem immunitetu poselskiego Belgowi Marcowi Tarabelli i Włochowi Andrei Cozzolino, którzy są zamieszani w skandal korupcyjny.

Jest nowy lider oglądalności kanałów telewizyjnych. Duże zaskoczenie Wiadomości
Jest nowy lider oglądalności kanałów telewizyjnych. Duże zaskoczenie

Jak podaje portal Wirtualne Media, poznaliśmy nowego lidera oglądalności rynku telewizyjnego wśród wszystkich widzów w styczniu 2023 roku. Z czwartego na pierwsze miejsce awansowała TVP2.

„Notowania PiS-u wzrosły”. Senator opozycji mocno o Tusku Wiadomości
„Notowania PiS-u wzrosły”. Senator opozycji mocno o Tusku

Senator Michał Kamiński krytycznie odniósł się do decyzji opozycji w sprawie głosowania nad nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym.

Niemiecki dziennik: „Rosja może być nie tylko militarnym, ale i politycznym zwycięzcą wojny” Wiadomości
Niemiecki dziennik: „Rosja może być nie tylko militarnym, ale i politycznym zwycięzcą wojny”

Sytuacja na Ukrainie ma być coraz gorsza. Na dodatek dotychczasowe wsparcie, które Ukraina otrzymała od Zachodu, jest zbyt małe, aby Kijów mógł ostatecznie wyjść zwycięsko z konfrontacji z Rosją – poinformował niemiecki dziennik „Die Welt”.

ISW: Rosjanie szykują decydującą ofensywę na wschodzie Ukrainy Wiadomości
ISW: Rosjanie szykują decydującą ofensywę na wschodzie Ukrainy

Wojska rosyjskie najprawdopodobniej szykują się do decydującej operacji ofensywnej w obwodach donieckim i ługańskim na wschodzie Ukrainy w lutym i/lub w marcu – ocenia Instytut Studiów nad Wojną (ISW) w swoim najnowszym raporcie.

Powstaje nowa partia. „Takiego sojuszu nikt się nie spodziewał” Wiadomości
Powstaje nowa partia. „Takiego sojuszu nikt się nie spodziewał”

Jak donosi Wirtualna Polska, Porozumienie i Agrounia rejestrują nową partię i planują wystartować pod wspólnym szyldem w nadchodzących wyborach parlamentarnych. „Takiego sojuszu nikt się nie spodziewał” – komentuje autor publikacji red. Patryk Michalski.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe