Putin: Uderzymy w nowe cele

"Uderzymy w te cele, w które jeszcze nie trafiliśmy" – miał powiedzieć rosyjski przywódca w wywiadzie dla państwowego kanał Rossija-1, który cytuje agencja TASS.
 Putin: Uderzymy w nowe cele
/ Creative Commons Attribution 4.0 International license / Kremlin.ru

W wywiadzie dla państwowego kanał Rossija-1 Władimir Putin miał ostrzegać Zachód, że jeśli będzie dostarczał pociski dalekiego zasięgu do Kijowa, to Rosja wyciągnie wnioski i uderzy w nowe cele.

Rosyjski przywódca nie wymienił celi, w które Kreml miałby uderzyć, gdyby państwa zachodnie zaczęły dostarczać Kijowowi pociski dalekiego zasięgu.

Stwierdził, że „zamieszanie” wokół dostaw broni z Zachodu na Ukrainę miało „tylko jeden cel” – „przeciągnięcie” konfliktu.

Wsparcie dla Ukrainy 

Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow powiedział w sobotę, że załogi ukraińskie przygotowują się do używania amerykańskich wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych HIMARS i brytyjskich MLRS. Decyzje Waszyngtonu i Londynu w sprawie tych systemów to "ogromny krok w kwestii powstrzymywania agresji rosyjskiej" - oświadczył.

Wspomniał o inicjowanych przez Wielką Brytanię i USA spotkaniach dotyczących pomocy wojskowej dla Ukrainy, w tym o konferencji w bazie Ramstein w Niemczech w kwietniu.

"W czerwcu odbędzie się kolejne spotkanie"

- zapowiedział.

Wyraził nadzieję na dalszą pomoc w postaci m.in. samolotów, systemów rakietowych i cybernetycznych. Podkreślił, że Ukraina potrzebuje programu rozminowywania kraju.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe