"Wie pan, co wyszło Tuskowi z UE?". Ozdoba bezlitośnie wykpił posła PO [WIDEO]

Jacek Ozdoba z Solidarnej Polski w trakcie trwania programu "Woronicza 17" przypomniał swojemu oponentowi z Koalicji Obywatelskiej – Robertowi Kropiwnickiemu pewne wydarzenie, które miało miejsce w czasach, kiedy to Donald Tusk wykonywał obowiązki przewodniczącego Rady Europejskiej.

Wiceminister klimatu – Jacek Ozdoba starł się słownie na antenie Telewizji Polskiej w programie „Woronicza 17” z posłem z ramienia Koalicji Obywatelskiej – Robertem Kropiwnickim. W pewnym momencie reprezentant obozu Zjednoczonej Prawicy przytoczył jeden z historycznych faktów w Unii Europejskiej, który miał miejsce w trakcie sprawowania przez Donalda Tuska funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej.

Wiceminister Jacek Ozdoba w trakcie programu wypowiedział się na temat związany z mechanizmem warunkowości, z którym to przez długi czas borykał się rząd Zjednoczonej Prawicy w relacjach z Unią Europejską w związku z KPO.

Solidarna Polska od początku przestrzegała przed jakimikolwiek mechanizmami warunkowości. Akurat tutaj mieliśmy inne zdanie niż część koalicji rządowej, inne zdanie niż minister, który odpowiada za politykę europejską, pan Konrad Szymański, który uważał, że żadne euro nie zostanie zablokowane, ponieważ ten mechanizm tylko i wyłącznie będzie dotyczył w przypadkach, gdy będzie to wydawane z korupcją. Takie zapewnienia padały w parlamencie. My uważaliśmy inaczej, oświadczaliśmy od początku, że mechanizm warunkowości nie powinien funkcjonować, ale jak widać decyzja była zupełnie inna. Można powiedzieć, że rząd zaufał Unii Europejskiej — mówił Ozdoba.

Ozdoba kontra Kropiwnicki

W trakcie wypowiedzi wiceministra klimatu do dyskusji włączył się Robert Kropiwnicki z Koalicji Obywatelskiej. W tej sytuacji przedstawiciel Zjednoczonej Prawicy postanowił przedstawicielowi opozycji przypomnieć pewne bardzo istotne wydarzenie historyczne mające miejsce w strukturach Unii Europejskiej.

Wie pan, co wyszło Tuskowi z UE? Wielka Brytania i to doprowadziliście do uzależnienia Europy od rosyjskich surowców — podkreślał wiceminister klimatu.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe