Mocne słowa Reznikowa. Szef ukraińskiego MON ostrzegł Polskę

W niedzielę na forum GLOBSEC-2022 w Bratysławie minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow przestrzegł państwa sąsiadujące z Ukrainą, że Rosja stanowi zagrożenie także dla nich.
Ołeksij Reznikow Mocne słowa Reznikowa. Szef ukraińskiego MON ostrzegł Polskę
Ołeksij Reznikow / fot. U.S. Secretary of Defense - Wikipedia CC BY-SA 2.0

– Naszym celem jest niedopuszczanie do realizacji rosyjskich scenariuszy i jak najszybsze wyzwolenie naszego terytorium – oznajmił Reznikow. Dodał, że wg. jego „optymistycznych prognoz” realne jest zakończenie wojny jeszcze w tym roku. Przestrzegł również państwa sąsiadujące z Ukrainą, że Rosja stanowi zagrożenie także dla nich. 

– Po Ukrainie następna będzie Polska, kraje bałtyckie, Słowacja i inne kraje. Dlatego musimy zatrzymać Rosję i odstraszyć ją na przyszłość – powiedział Reznikow i dodał, że rosyjscy żołnierze są mordercami, szabrownikami i gwałcicielami.

Szef ukraińskiego MON zaapelował również o dalsze dostawy broni do Kijowa. Wskazał, że o ile w pierwszym miesiącu wojny Ukraina potrzebowała systemów przeciwpancernych i przenośnych systemów rakietowych, o tyle teraz najbardziej potrzebuje broni ciężkiej, przede wszystkim wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, artylerii, czołgów, pocisków przeciwokrętowych, bezzałogowych samolotów i systemów obrony przeciwlotniczej. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe