Dworczyk: Zbliża się moment odejścia Jarosława Kaczyńskiego z rządu

– Wszystko wskazuje na to, że moment odejścia Jarosława Kaczyńskiego z rządu się zbliża – powiedział w poniedziałek w Radiu ZET szef KPRM Michał Dworczyk. Nie podał jednak dokładnej daty.
 Dworczyk: Zbliża się moment odejścia Jarosława Kaczyńskiego z rządu
/ Fot. Krystian Maj / KPRM

Dworczyk został zapytany, czy i kiedy wicepremier i prezes PiS odejdzie z rządu. "Pan premier Jarosław Kaczyński zapowiedział, że nastąpi to wkrótce, jak oczywiście nie znam dokładnej daty" - odpowiedział.

"Na wewnętrznej konwencji pan premier zapowiedział skupienie się na polityce wewnętrznej i zapowiadając ofensywę partii zapowiedział również, że będzie prowadził tę ofensywę jako lider naszego obozu politycznego" - dodał.

Dopytywany, czy zatem Kaczyński odejdzie z rządu, Dworczyk odpowiedział: "Wszystko wskazuje, że ten moment się zbliża".

Stwierdził, że Kaczyński jako wicepremier odegrał niezwykle istotną rolę w ostatnich miesiącach, kiedy trwała wojna na Ukrainie oraz miały miejsce wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej. "Jako lider naszego obozu politycznego też był bardzo zaangażowany w różnego rodzaju sytuacje wewnątrz naszego obozu" - zaznaczył Dworczyk dodając, że Kaczyński "pomagał znaleźć wspólny język różnym środowiskom w ramach jednego obozu politycznego".

"Żałuję, że konsekwencją odejścia pana premiera Jarosława Kaczyńskiego będzie pewien brak w tym obszarze" - powiedział Dworczyk.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest wicepremierem od października 2020 roku. Kieruje Komitetem Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. (PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe