Leszczyna w TVN24: „500 plus tak naprawdę nie poprawiło jakości życia”. Potężna orka internautów

Posłanka KO Izabela Leszczyna powiedziała na antenie telewizji TVN24, że program 500 plus nie poprawił jakości życia. Jej słowa wywołały w mediach społecznościowych prawdziwą burzę.
 Leszczyna w TVN24: „500 plus tak naprawdę nie poprawiło jakości życia”. Potężna orka internautów
/ screen video TVN24

Feralne słowa padły w programie Konrada Piaseckiego. Gdy dziennikarz zwrócił uwagę, że program 500 plus nie odegrał w Polsce demograficznej roli, Izabela Leszczyna odparła:

Żadnej. Ani nie poprawił jakości życia tak naprawdę. Bo jakość życia dziecka to jest dobra szkoła, dobra ochrona zdrowia. Nic takiego się nie stało. Mamy to od siedmiu lat, a nie znam żadnych badań, które by zlecił rząd, pogłębionych, co się tak naprawdę stało. Jaką ma wartość dodaną? – mówiła posłanka KO.

Ostre reakcje na Twitterze

Wypowiedź Izabeli Leszczyny wywołała ostrą reakcję na Twitterze, gdzie wielu dziennikarzy i publicystów nie było w stanie nadziwić się, jak z ust wysoko postawionego polityka mogą paść takie słowa.

„W 2015 r. ok. 900 tys. dzieci żyło w skrajnym ubóstwie. W 2020 r. w skrajnym ubóstwie żyło 410 tys. dzieci. 500 plus ma swoje wady, ale poprawiło jakość życia” – wskazał Patryk Słowik z Wirtualnej Polski.

7 lat w opozycji i platforma nie potrafi przygotować jasnego przekazu w sprawie, która pogrzebała jej rządy. Tyle się zmieniło od słów «piniendzy nie ma i nie będzie»” – skomentował Maciej Bąk z Radia ZET.

„Wg. centrum Adama Smitha, koszt wychowania dziecka do 18 roku życia w Polsce w wynosi 265 tys. zł. 500+ przez 18 lat = 108 tys. zł. To ponad 1/3 kosztów wychowania dziecka, ale zdaniem Pani @Leszczyna to nie wpływa na poprawę jakości życia [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – skomentował Daniel Liszkiewicz z TVP.

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe