75-lecie Kopalni Węgla Brunatnego Turów

W piątek 3 czerwca przedstawiciele władz państwowych, samorządowych oraz pracownicy KWB Turów brali udział w uroczystościach związanych z 75-leciem Kopalni Węgla Brunatnego Turów.
fot. Region Dolny Śląsk NSZZ
fot. Region Dolny Śląsk NSZZ "Solidarność"

W imieniu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” życzenia z okazji jubileuszu przesłał przewodniczący Komisji Krajowej Piotr Duda. Nawiązując do głośnych wydarzeń wokół kopalni, podkreślił, że tej rocznicy, za sprawą bezprawnych działań Trybunału nie-Sprawiedliwości Unii Europejskiej, mogłoby nie być. Na szczęście dzięki zdecydowanej postawie Solidarności, pracowników i kierownictwa Kopalni oraz lokalnego społeczeństwa uratowano nie tylko kompleks energetyczny, ale też tysiące miejsc pracy i bezpieczeństwo energetyczne Polski.

Dlatego też jubileusz Kopalni Turów nabrał wyjątkowego znaczenia. Przewodniczący NSZZ „Solidarność” KWB Turów Wojciech Ilnicki w imieniu przewodniczącego Piotra Dudy przekazał wszystkim pracownikom Kopalni życzenia bezpiecznej, stabilnej pracy, godnych wynagrodzeń oraz poczucia dumy z pracy w kompleksie energetycznym, który odgrywa niezwykle ważną rolę w polskiej gospodarce.

Turoszowski kompleks energetyczny odpowiada za 5 proc. krajowej produkcji energii elektrycznej i jest istotnym elementem krajowego systemu elektroenergetycznego, który ma wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego Polski oraz stabilne dostawy prądu do milionów gospodarstw domowych.

W uroczystościach udział wzięli: przewodniczący Zarządu Regionu Dolny Śląsk Kazimierz Kimso i przewodniczący Zarządu Regionu Jeleniogórskiego Franciszek Kopeć.

kk


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe