PiS chce przesunąć wybory samorządowe. Terlecki: Zaproponujemy ustawę

Wybory samorządowe zostaną przesunięte? Mowa tu o czasie wynoszącym pół roku. Na ten temat wypowiedział się wicemarszałek Sejmu – Ryszard Terlecki.
 PiS chce przesunąć wybory samorządowe. Terlecki: Zaproponujemy ustawę

Ostatnie wybory samorządowe miały miejsce w 2018 roku. Są one pierwszymi, po których kadencja samorządów wynosi pięć lat, a nie cztery, jak to miało miejsce w latach 1998 do 2017. Z tego względu kolejne wybory powinny odbyć się w roku 2023, lecz dziś pojawiły się wiadomości o tym, że ten termin może ulec zmianie.

Głos na ten temat zabrał wicemarszałek Sejmu – Ryszard Terlecki, który stwierdził między innymi, że Państwowa Komisja Wyborcza zasygnalizowała, że przeprowadzenie wyborów może być przedsięwzięciem nie do udźwignięcia pod względem organizacyjnym.

Tu jest pewien kłopot, PKW sygnalizuje że byłoby to przedsięwzięcie organizacyjne nie do udźwignięcia, więc jesteśmy zdecydowani zaproponować ustawę, która przesunie termin wyborów samorządowych o pół roku. Przypominam że kadencji wyborczej nie można skrócić, ale można ją troszkę wydłużyć, więc o te pół roku byłaby wydłużona i odbyłyby się pewnie wiosną wybory samorządowe. Pytanie czy razem z wyborami europejskimi, które przypadają w maju czy też trzeba będzie je rozdzielić – stwierdził Ryszard Terlecki w rozmowie z Radiem Kraków.

Z kolei według informacji podanych przez "DGP" wynika, że ustawa w tej sprawie może zostać przedstawiona jeszcze w tym miesiącu lub następnym. Obecnie termin wyborów parlamentarnych przypada na jesień 2023 r.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe