„Elon Musk traci cierpliwość do władz Twittera”. Najbogatszy człowiek świata grozi zerwaniem umowy

„Elon Musk traci cierpliwość do władz Twittera” – podaje „Daily Mail”. Najbogatszy człowiek świata oficjalnie zagroził zerwaniem umowy o zakupie Twittera.
 „Elon Musk traci cierpliwość do władz Twittera”. Najbogatszy człowiek świata grozi zerwaniem umowy
/ / Wikimedia Commons / Domena publiczna

Elon Musk ostrzega władze Twittera, że wycofa swoją ofertę całkowitego przejęcia serwisu.

Jak czytamy, „oskarżył radę dyrektorów o to, że próbują udaremnić mu dostęp do informacji o liczbie fałszywych kont na Twitterze”. Władze uważają, że prośba o dostęp do tych informacji łamie założenia wstępnego porozumienia. 

Prawnik Elona Muska, który prowadzi sprawę transakcji, napisał w sprawozdaniu do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, że „Musk zastrzega sobie prawo do odstąpienia od porozumienia o przejęciu akcji”.

Musk wstrzymał przejęcie Twittera

Już w połowie maja platforma Twittera na początku tego miesiąca oszacowała, że fałszywe lub spamowe konta stanowiły mniej niż 5 proc. jej aktywnych użytkowników. Przypomnijmy, że Musk mówił, że jednym z jego priorytetów będzie usunięcie „botów spamowych” z platformy.

Twitter poinformował też, że do czasu zamknięcia umowy z Muskiem stoi w obliczu kilku zagrożeń. Chodzi m.in. o inwestycje reklamodawców w platformę oraz „potencjalną niepewność co do naszych przyszłych planów i strategii”. 

„Twitterowy deal” tymczasowo wstrzymany w oczekiwaniu na potwierdzające obliczenia, czy spam/fałszywe konta rzeczywiście stanowią mniej niż 5 proc. użytkowników

– poinformował wówczas na Twitterze Elon Musk.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe