Ambasada USA w Polsce będzie płacić za „programy promowania praworządności w Polsce”

Większość Polaków jeszcze pamięta „tryb”, w jakim do polskiej polityki wewnętrznej, a wręcz polskiej legislacji, mieszała się ambasador USA Georgette Mosbacher. Jeśli ktoś myślał, że ten proceder mamy już za sobą, to się srodze zawiedzie.
Statua Wolności Ambasada USA w Polsce będzie płacić za „programy promowania praworządności w Polsce”
Statua Wolności / Pixabay.com

Ambasada i konsulat USA ogłaszają możliwość ubiegania się o dofinansowanie (NOFO, Notice of Funding Opportunity) w postaci grantów na wsparcie programów propagujących praworządność w Polsce. Program dotyczy jedynie organizacji, z wyłączeniem osób fizycznych. Organizacje mogą się ubiegać o dofinansowanie w wysokości do 50 tys. dolarów. Program dotyczy projektów, których realizacja rozpocznie się nie wcześniej niż 1 listopada 2022 roku.  Wnioski w tej edycji programu NOFO #WAW-NOFO-FY22-04) można składać do 27 czerwca 2022 roku

– czytamy na stronie ambasady USA.

Fundusze mogą uzyskać projekty, które oferują działalność typu edukacyjnego, taką jak szkolenia, warsztaty, prelekcje nt. praworządności dla prawników i ustawodawców, oraz zapewniają warsztaty edukacyjne dla studentów i/lub uczniów szkół średnich nt. praworządności.

 

„Praworządność”

Wprawdzie jednocześnie obowiązuje zastrzeżenie, że granty nie przysługują projektom o charakterze politycznym lub wskazującym na wspieranie konkretnych stronnictw, ale samo słowo „praworządność” jako element fake newsa na temat Polski, która stosując rozwiązania powszechne na Zachodzie, miałaby mieć z nią „kłopot”, kojarzy się jednoznacznie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe