Nieoficjalnie: To on zastąpi Jarosława Kaczyńskiego

Jak informuje Radio ZET, „po odejściu z rządu Jarosława Kaczyńskiego wicepremierem do spraw bezpieczeństwa zostanie Mariusz Błaszczak”. Do tej zmiany może dojść jeszcze w tym miesiącu.
 Nieoficjalnie: To on zastąpi Jarosława Kaczyńskiego
/ PAP/Radek Pietruszka

Wczoraj na antenie Radia ZET szef KPRM Michał Dworczyk potwierdził, że zbliża się moment odejścia z rządu wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. 

– Pan premier Kaczyński zapowiedział, że nastąpi to wkrótce. Nie znam dokładnej daty. Na sobotniej konwencji zapowiedział skupienie się na polityce wewnętrznej

– mówił Dworczyk.

Stwierdził, że Kaczyński jako wicepremier odegrał niezwykle istotną rolę w ostatnich miesiącach, kiedy trwała wojna na Ukrainie oraz miały miejsce wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej.

– Jako lider naszego obozu politycznego też był bardzo zaangażowany w różnego rodzaju sytuacje wewnątrz naszego obozu

– zaznaczył Dworczyk, dodając, że Kaczyński „pomagał znaleźć wspólny język różnym środowiskom w ramach jednego obozu politycznego”.

Mariusz Błaszczak zastąpi Jarosława Kaczyńskiego?

Jak informuje dziś Radio ZET, „rządowe obowiązki przejmie po Kaczyńskim minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Zostanie przewodniczącym utworzonego dla Kaczyńskiego Komitetu do spraw Bezpieczeństwa Narodowego, a także wicepremierem. Nadal będzie szefem resortu obrony. Rozwiązanie, aby to Błaszczak przejął rządową schedę po Kaczyńskim, w partii popiera między innymi wicepremier Jacek Sasin”.
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe