„Panie Sekielski, czy będzie odcinek: Tylko nie mów nikomu o redakcji «Newsweeka»?”

Poseł Solidarnej Polski Piotr Sak poinformował w mediach społecznościowych, że podjął interwencję u Głównego Inspektora Pracy celem weryfikacji, czy w czasie wykonywania funkcji redaktora naczelnego tygodnika „Newsweek” przez Tomasza Lisa dochodziło do przypadków mobbingu lub molestowania.
 „Panie Sekielski, czy będzie odcinek: Tylko nie mów nikomu o redakcji «Newsweeka»?”
/ / Creative Commons CC BY

„Zważywszy na pojawiające się w przestrzeni publicznej informacje w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy w redakcji Newsweek Polska w okresie sprawowania funkcji redaktora naczelnego przez Tomasza Lisa, zachodzi konieczność podjęcia przez Głównego Inspektora Pracy stosownych działań celem weryfikacji przedmiotowych doniesień [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – pisze poseł Piotr Sak w oficjalnym piśmie, które zostało wysłane do Głównego Inspektora Pracy.

Parlamentarzysta domaga się m.in. przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego w celu ustalenia, czy w redakcji tygodnika „Newsweek Polska” w okresie pełnienia przez Tomasza Lisa funkcji red. naczelnego dochodziło do zdarzeń noszących znamiona mobbingu bądź molestowania zatrudnionych tam pracowników.

Sugestie, jakoby przyczyną zakończenia współpracy Tomasza Lisa z Ringier Axel Springer Polska były rzekome przypadki molestowania czy mobbingu w redakcji „Newsweeka”, pojawiają się w przestrzeni publicznej od kilku dni.

Czytaj więcej: „Znany redaktor naczelny został zwolniony przez mobbing i molestowanie. Wszyscy wiedzieli

Matecki pyta Sekielskiego

Szczeciński radny PiS Dariusz Matecki postanowił zadać pytanie w tej sprawie nowemu redaktorowi naczelnemu „Newsweeka” – Tomaszowi Sekielskiemu.

Panie Sekielski, czy będzie odcinek „Tylko nie mów nikomu” o redakcji Newsweeka? [pisownia oryginalna – przyp. red.]

– pyta na Twitterze.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe