[video] Szaleństwo! Szwedzka deputowana w PE o Polsce: "Jesteśmy świadkami narodzin mini-Rosji"

- To plama na honorze Unii Europejskiej! Przymykamy oko na plany polskiego rządu, jesteśmy świadkami narodzin mini-Rosji - mówiła podczas wtorkowej debaty nt. zatwierdzenia polskiego KPO przez Komisję Europejską szwedzka eurodeputowana Alice Bah Kuhnke.
 [video] Szaleństwo! Szwedzka deputowana w PE o Polsce:
/ screen video Facebook / Parlament Europejski - Biuro w Polsce

Szwedzka deputowana o Polsce: "Jesteśmy świadkami narodzin mini-Rosji"

Podczas słuchania wtorkowej debaty dot. udzielenia poparcia przez przewodniczącą KE Ursulę von der Leyen dla polskiego KPO, trudno było nie odnieść wrażenia, że wielu lewicowych europosłów walczyło o zwycięstwo w konkursie na najbardziej absurdalną wypowiedź. Wśród nich wyróżnić należy z pewnością szwedzką eurodeputowaną, działaczkę partii Zielonych, Alice Bah Kuhnke, która stwierdziła atakując Polskę, że "jesteśmy świadkami narodzin mini-Rosji".

 

 

- Czy wszyscy obywatele UE są równi? Jeśli odpowiemy na to pytanie "tak", to nagle okaże się, że miliony Polek i Polaków nie są w stanie cieszyć się tymi samymi prawami i swobodami, co my - rozpoczęła swoje wystąpienie Alice Kuhnke. Jej zdaniem "polscy aktywiści, którzy walczą o prawa podstawowe ryzykują, że zostaną postawione wobec nich zarzuty". 

- Na to pozwala system wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Potrzebna jest jego reforma, tak jak to orzekł Trybunał [Sprawiedliwości UE - red.]. Czyli w chwili obecnej nie jesteśmy w stanie zagwarantować takiej sytuacji, aby polscy bojownicy o prawa człowieka mogli się cieszyć pełnią swoich praw. To plama na honorze Unii Europejskiej! Przymykamy oko na plany polskiego rządu, jesteśmy świadkami narodzin mini-Rosji - powiedziała szwedzka eurodeputowana.

Wystąpienie Alice Kuhnke rozpoczyna się w 1:46:05. 

Czytaj więcej: [video] Gorąco na debacie w PE: Tarczyński ostro do Barley! "Czy to prawda, że pani jest autorką słów, że Polaków trzeba "zagłodzić finansowo"?" 

Czytaj więcej: "Pani ataki na Polskę służą Putinowi. Zdaje sobie pani z tego sprawę?". Katarina Barley w ogniu pytań w PE


 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe