[WIDEO] Lej tornada pod Warszawą. Jest nagranie

Na facebookowym profilu Płońsk w Sieci pojawiło się nagranie prezentujące niebezpieczne zjawisko. Wedle opisu wykonano je na boisku w Szczytnie.
 [WIDEO] Lej tornada pod Warszawą. Jest nagranie
/ zrzut ekranu z Facebooku / Plonsk w sieci

Z opublikowanego nagrania wynika, że we wtorek po południu na niebie w okolicach podwarszawskiego Szczytna można było zaobserwować rzadkie i potencjalnie niebezpieczne zjawisko – lej kondensacyjny. Jak informuje Wirtualna Polska, „gdyby dotknął on ziemi, mógłby zamienić się w tornado”.

Liczne alerty IMGW

Przypomnijmy, że synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegali wczoraj przed gwałtownymi burzami z gradem. Alarmy pierwszego stopnia ogłoszono dla 13 województw.

Ostrzeżenia obowiązywały od godzin popołudniowych w województwach: warmińsko-mazurskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, śląskim, opolskim i małopolskim, a także we wschodnich częściach województw kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego oraz na zachodnich krańcach Podlasia i Lubelszczyzny. 

W środę najsilniejsze zjawiska mają wystąpić na wschodzie i w centrum kraju. W kolejnych dniach nadal będzie burzowo i wietrznie. 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe