Beata Szydło: Radzę lepiej zająć się tym, co robią panowie Scholz i Macron [WIDEO]

Była premier zabrała głos w debacie poświęconej przyznaniu Polsce pieniędzy z Funduszu Odbudowy UE. Podczas przemowy zwróciła uwagę na kontrowersyjne zachowanie kanclerza Scholza i prezydenta Macrona.
Eurodeputowana Beata Szydło Beata Szydło: Radzę lepiej zająć się tym, co robią panowie Scholz i Macron [WIDEO]
Eurodeputowana Beata Szydło / Flickr / Kancelaria Premiera / domena publiczna

Parlament Europejski debatował ostatnio nad zasadnością stosowania dalszych nacisków na Polskę w związku z tzw. sporem o praworządność. Unia Europejska odmawiała wypłacenia Polsce należnych jej pieniędzy z Funduszu Odbudowy, oskarżając polski rząd o łamanie praworządności. Warunkiem stawianym stronie polskiej przez Komisję Europejską była likwidacja Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Kiedy rząd w Warszawie spełnił ten warunek, przewodnicząca KE Ursula von der Leyen zgodziła się na przyznanie Polsce dotychczas zamrożonych środków przeznaczonych na Krajowy Plan Odbudowy.

Z związku z powyższym eurodeputowani podzielili się na dwa obozy: obóz aprobujący decyzję przewodniczącej KE oraz grupę, która żąda dalszych nacisków oraz „finansowego zagłodzenia” Polski. Część przedstawicieli tej grupy, m.in. europoseł z Polski Sylwia Spurek, wspominała nawet o ewentualnym wotum nieufności dla składu KE.

Eurodeputowana: Radzę zająć się tym, co robią Scholz i Macron

Wśród europosłów popierających decyzję Komisji znalazła się eurodeputowana z Polski Beata Szydło. Polityk zasugerowała m.in., że atakowanie Polski w obecnej sytuacji jest de facto wspieraniem działań Rosji Władimira Putina.

– Nigdy nie mieliśmy wątpliwości, że Ukrainę należy wspierać, bo oni walczą o wolność nasz wszystkich, o suwerenność nas wszystkich. I nigdy też Polska nie próbowała wprowadzać m.in. w tej izbie rozwiązań, które de facto wspierały Putina

– zaczęła polityk.

– I jeżeli kieruje pan pod adresem, szanowny kolego, Polski te uwagi dotyczące tego, że powinny być wstrzymane środki finansowe dla mojego kraju, to proszę raczej zadzwonić do prezydenta Macrona czy kanclerza Scholza bo oni dzwonią non stop do Putina

– zwróciła uwagę europoseł PiS.

Nagranie z przemową zamieściła na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Zamiast debatować o sposobach pomocy Ukrainie, niektórzy europosłowie woleli kolejny raz wyżywać się na Polsce. Polsce, która pomaga Ukrainie, jak żaden inny kraj UE. Radzę lepiej zająć się tym, co robią panowie Macron i Scholz, nieustannie wydzwaniający do Putina

– napisała w opisie nagrania z omawianej przemowy.

CZYTAJ TEŻ: Szwedzka europoseł nazwała Polskę „mini-Rosją”. Internauci odpowiedzieli jej w kilku językach

CZYTAJ TEŻ: „Przez lata tworzył piekło kobiet”. Spurek atakuje Tuska, który chce legalizować aborcję

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe