Ordo Iuris: Collegium Intermarium nagrodzi młodych mówców

Już po raz drugi Collegium Intermarium organizuje dla licealistów Konkurs Krasomówczy „Obrońca i Prokurator” na najlepszą mowę końcową. Organizatorzy liczą przede wszystkim na udział tegorocznych maturzystów, dla których nagrodą główną jest bezpłatny indeks na studiowanie. Wydarzenie odbędzie się 15 czerwca w siedzibie Uczelni. Tego samego dnia zorganizowany zostanie również dzień otwarty na Collegium Intermarium.
Ordo Iuris Ordo Iuris: Collegium Intermarium nagrodzi młodych mówców
Ordo Iuris / fot. YouTube / OrdoIuris

Uczestnicy konkursu debatować będą w parach prokurator-obrońca na podstawie otrzymanego wcześniej kazusu – historii, na podstawie której toczy się postępowanie sądowe. Każdy z uczestników otrzyma do 15 minut na wygłoszenie mowy, a także dodatkowe 3 minuty na replikę na wystąpienie swojego przeciwnika. Jak zapewniają organizatorzy, wiedza prawna nie będzie oceniana. 

- Celem konkursu jest sprawdzenie jak młodzi ludzie radzą sobie z zasadami argumentacji, logicznym wywodem czy prezentacją. To szczególnie ważne nie tylko pod kątem przyszłej działalności w zawodach prawniczych, ale również w erze „spłycania” przekazu w mediach społecznościowych, gdzie klasyczna sztuka debaty wypierana jest krzykiem, szybkim lub emocjonalnym przekazem – tłumaczy rektor uczelni, adw. dr Bartosz Lewandowski.

– W ubiegłym roku byliśmy pod wrażeniem poziomu przygotowania naszych uczestników. Znakomicie odnaleźli się oni w rolach prokuratora i obrońcy, nawet pomimo faktu, że przedstawiony kazus nie należał do najłatwiejszych – dodaje dr Lewandowski. 

Wydarzenie odbędzie się 15 czerwca w siedzibie Uczelni Collegium Intermarium przy ulicy Bagatela 12 w Warszawie (III piętro). Początek o godzinie 15:00.  Zapisy trwają do 12 czerwca pod adresem https://collegiumintermarium.org/konkurs  

Tego samego dnia Uczelnia organizuje również swój dzień otwarty, podczas którego odbędzie się prezentacja kierunku prawo, zajęcia na symulatorze wypadków drogowych, zajęcia z kryminalistyki czy retoryki.

– Chcemy pokazać naszą wyjątkową na skalę Polski ofertę edukacyjną. Stawiamy nacisk na indywidualne kształcenie studenta, w małych grupach, z opieką tutora. Uczymy przedmiotów niesłusznie zapomnianych na innych uczelniach prawniczych, jak retoryka i erystyka, a także przygotowujemy do wykonywania zawodu poprzez udział w rozprawach, pisanie pism procesowych, czy praktyki w kancelariach – tłumaczy Bartosz Lewandowski.

Dzień otwarty rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do 17:00. Zapisać można się poprzez stronę internetową https://collegiumintermarium.org/dzienotwarty/ 

Collegium Intermarium zostało założone w 2021 roku z inicjatywy prawników z Instytutu Ordo Iuris. Uczelnia ma za zadanie wzmacniać współpracę w  rejonie tzw. Międzymorza, a także przywracać klasyczne wartości w nauczaniu. W 2022 roku uczelnia prowadzi rekrutację na stacjonarne studia prawnicze, a także na szereg studiów podyplomowych, między innymi zarządzanie w organizacjach pozarządowych, Europę klasyczną oraz narzędzia zwalczania cyberprzestępczości.  


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe