W Toruniu rozpoczęło się spotkanie Kapelanów i Duszpasterzy Ludzi Pracy

Wczoraj 7 czerwca w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II przy ul. Starotoruńskiej 3 w Toruniu, o godz. 18.00 odbyła się msza św. z udziałem Duszpasterzy Ludzi Pracy, którzy w ten sposób rozpoczęli swoje coroczne spotkanie. W tym roku organizatorem Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę jest Region Toruńsko-Włocławski NSZZ "Solidarność", stąd zaproszenie do duszpasterzy wystosowano z Torunia.
fot. Tadeusz Majchrowicz W Toruniu rozpoczęło się spotkanie Kapelanów i Duszpasterzy Ludzi Pracy
fot. Tadeusz Majchrowicz

We mszy św. otwierającej coroczne spotkanie udział wziął zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Pan Tadeusz Majchrowicz oraz przedstawiciele Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego na czele z przewodniczącym Panem Tomaszem Jeziorkiem.


Po zakończonej mszy św. Tadeusz Majchrowicz skierował słowa podziękowania dla Regionu za podjęcie trudu peregrynacji obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności oraz repliki Krzyża Nowohuckiego i organizacji pielgrzymki.


Duszpasterzom zaś dziękował za liczny udział w Krajowym Zjeździe Delegatów w Zakopanem, obecność w dniu dzisiejszym, a także skierował zaproszenie dla wszystkich na Kongres bł. ks. Jerzego Popiełuszki w dniach 16-17.09.2022 r. na Jasnej Górze. 

kk


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe