Łukaszenka straszy: „Oni nie chcą Polaków. Zetną głowę każdemu”

– Mówiłem o tym już dawno temu i to się staje faktem. Już wcześniej mówiłem, że będą zbliżać się do nas i do Rosjan, żebyśmy tę Ukrainę obronili – mówił białoruskiej agencji Biełta Aleksander Łukaszenka.
Aleksander Łukaszenka Łukaszenka straszy: „Oni nie chcą Polaków. Zetną głowę każdemu”
Aleksander Łukaszenka / fot. YouTube / BIEŁSAT PL

– Widać, co robi Polska, kręcąc się w jedną i w drugą stronę, mówiąc, że przyjmą uchodźców, a tak naprawdę proszą o pieniądze i chcą, aby były wysyłane Ukrainie przez Polskę. Doszli nawet do wniosku, że są gotowi zagarnąć zachodnią Ukrainę. To się nie uda – powiedział podczas ostatniej rozmowy z agencją prasową Biełta Aleksander Łukaszenka.

Zdaniem białoruskiego prezydenta w ukraińskich władzach wybuchł spór Zełenskiego z wojskowymi. – Wojskowi jak nikt inny rozumieją, na czym polega konflikt z Rosją. Tam ginie personel wojskowy. Widzą, do czego są zdolni i jak długo mogą walczyć. I sami nie będą już w stanie. Widać, że Rosja zmieniła taktykę – stwierdził.

Jego zdaniem ukraińskie władze „nie chcą w swoim kraju nie tylko Rosjan i Białorusinów, ale także Polaków”. – Zetną głowy każdemu, kto będzie chciał dziś podzielić Ukrainę. Nie potrzebujemy tego. Mówiłem o tym już dawno temu i to się staje faktem. Już wcześniej mówiłem, że będą zbliżać się do nas i do Rosjan, żebyśmy tę Ukrainę obronili – powiedział Łukaszenka.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe