Szef PiS został zapytany o sojusz z Konfederacją. Zdecydowana odpowiedź

– Konfederacja to dwie partie w jednym – stwierdził zapytany o sprawę ewentualnej koalicji z Konfederacją szef PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem PiS „z nikim, kto trzyma stronę Rosji, nie będzie wchodził w sojusze”.
 Szef PiS został zapytany o sojusz z Konfederacją. Zdecydowana odpowiedź
/ fot. PAP/Radek Pietruszka

Jarosław Kaczyński był w środę w Sochaczewie, gdzie odpowiedział na kilka pytań przygotowanych wcześniej przez uczestników spotkania. Jedno z nich dotyczyło ewentualnej koalicji Prawa i Sprawiedliwości z Konfederacją.

Konfederacja to dwie partie w jednym. Są narodowcy i tu (…) w jakiejś mierze można mówić o podobieństwach, jeśli chodzi o wartości, ale jest też strona Rosji. Z nikim, kto trzyma stronę Rosji, nie będziemy wchodzić w sojusze. To nie byłoby patriotyczne – stwierdził szef PiS.

Kaczyński stwierdził również, że „z Wolnościowcami mamy mniej wspólnego niż z Platformą”. – Mówią o darwinizmie społecznym. Zwyciężają ci silni, lepsi pod każdym względem. Według nich kto jest bogaty, jest bardziej moralny. Hierarcha finansowa określa wszystko inne. Państwo wiedzą, że to nieprawda. Na takie rozwiązania nie możemy się godzić – ocenił.

– To margines. Chcemy Polski rynkowej, bo eksperymenty socjalistyczne kończyły się biedą z nędzą, ale chcemy działać w życzliwej człowiekowi cywilizacji – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe