Prezes PiS: Jak Niemcy są mocarstwem moralnym, to ja jestem młodym, wysokim blondynem

– Ten moment, w którym trzeba z pewnymi postulatami wystąpić, chyba się zbliża, że trzeba rąbnąć pięścią w stół – mówił w środę wicepremier, szef PiS Jarosław Kaczyński, odnosząc się do reparacji od Niemiec. – Jak Niemcy są mocarstwem moralnym, to ja jestem młodym, wysokim blondynem – ironizował.
 Prezes PiS: Jak Niemcy są mocarstwem moralnym, to ja jestem młodym, wysokim blondynem
/ fot. PAP/Leszek Szymański

Szef PiS podczas spotkania z mieszkańcami Sochaczewa zwrócił uwagę że "Niemcy nie rozliczyli się wobec nas z II wojny światowej".

Jak dodał, nawet ewidentni zbrodniarze nie zostali ukarani. – Stworzono takie prawo, które było w istocie jedną wielką abolicją, czyli taką amnestią z zapomnieniem win. Jak ktoś działał na rozkaz albo na podstawie obowiązującego hitlerowskiego prawa, to jest niewinny – mówił.

Kaczyński zwracał też uwagę, że Niemcy zapłaciły reparacje Francji, Żydom. – A co, my jesteśmy gorsi? - pytał.

– Myślę, że właściwy moment, bo w polityce jest coś takiego jak timing, ten moment, w którym trzeba z pewnymi postulatami wystąpić; ten właściwy moment chyba się zbliża, że trzeba rąbnąć pięścią w stół – ocenił.

Niemcy udają mocarstwo moralne. Jak oni są mocarstwem moralnym, to ja jestem młodym wysokim blondynem – ironizował Kaczyński.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe