"Nie tylko jak dupiarz, ale zwykły dupek". Burza w sieci po przyznaniu HGW Honorowego Obywatelstwa Warszawy

Warszawscy radni z Koalicji Obywatelskiej zdecydowali w czwartek, że obok mera Kijowa Witalija Kliczki, to była prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz otrzyma Honorowe Obywatelstwo Warszawy. Decyzja ta spowodowała ostre reakcje w sieci. 
Hanna Gronkiewicz-Waltz
Hanna Gronkiewicz-Waltz / screen YT - Super Express/ screen Twitter

"To niegodne i niedemokratyczne"

Radny PiS Wiktor Klimiuk po głosowaniu ocenił, że zachowanie radnych KO jest "niegodne i niedemokratyczne".

- Honorowe Obywatelstwo powinno łączyć warszawiaków. A co zrobiła PO? Zgłosiła kandydaturę Hanny Gronkiewicz-Waltz, osoby, która jest politycznie odpowiedzialna za dziką reprywatyzację i to rok po tym, kiedy to wyróżnienie otrzymała Jolanta Brzeska, ofiara tej reprywatyzacji - powiedział polityk.

Czytaj więcej: Gronkiewicz-Waltz Honorowym Obywatelem Warszawy? Jest decyzja radnych

Ostre reakcje internautów

Decyzja radnych Koalicji Obywatelskiej spowodowała falę oburzenia w mediach społecznościowych. W ostrym tonie sprawę skomentował m.in Jan Śpiewak, który jako aktywista miejski walnie przyczynił się do ujawnienia afery.

"Stało się. @trzaskowski_ dał @hannagw tytuł honorowego obywatela Warszawy. Splunął w twarz wszystkim ofiarom reprywatyzacji. Okazało się, że zachowuje się nie tylko jak dupiarz, ale zwykły dupek, który demokrację ma za papier toaletowy. Wstyd i hańba" - nie przebierał w słowach Jan Śpiewak. Również wielu innych internautów ostro skrytykowało decyzję radnych PO.

 


 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe