„Zakaz sprzedaży aut benzynowych do 2035 r. to pomysł całkowicie oderwany od rzeczywistości”

„Unijny mainstream zamiast brać pod uwagę fakt, że pandemia czy wojna zmieniają priorytety, to właśnie w takim momencie jeszcze mocniej przykręca ideologiczną śrubę” – powiedział w Poranku „Siódma9” Ryszard Czarnecki.
 „Zakaz sprzedaży aut benzynowych do 2035 r. to pomysł całkowicie oderwany od rzeczywistości”
/ pxfuel.com

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości skomentował decyzję Parlamentu Europejskiego ws. rezygnacji ze sprzedaży samochodów benzynowych w UE do 2035 roku.

„Jest to pomysł całkowicie oderwany od rzeczywistości, który nie będzie uderzał w najbogatszych, ale w ludzi mniej zamożnych, których nie stać na samochody elektryczne. To kolejny przykład pokazujący, jak znacząca część elit unijnych stara się narzucić coś obywatelom w ramach pewnych ideologicznych projektów” – powiedział rozmówca Michała Kłosowskiego.

„Podczas pandemii, a teraz w trakcie wojny, Unia zamiast brać pod uwagę fakt, że priorytety się zmieniają, to właśnie w takim momencie unijny mainstream jeszcze mocniej przykręca ideologiczną śrubę” – dodał.

Europarlamentarzysta oceniał też francuską prezydencję w Unii Europejskiej. 1 lipca unijną prezydencję obejmą Czechy.

„Francuska prezydencja nie dała żadnej nowej jakości Unii Europejskiej. Trzeba też jednak zaznaczyć, że Francuzi nie popełnili też jakichś katastrofalnych błędów” – stwierdził Gość Poranka „Siódma9”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe