Szef sztabu francuskiej armii zadzwonił do Moskwy. Jest komunikat Rosjan

Prezydent Francji Emmanuel Macron, który miał "obronić Francję i Europę przed prorosyjską Le Pen" uważa, że "Rosji nie wolno poniżać". W myśl tej sentencji postępuje również szef sztabu francuskiej armii gen. Thierry Burkhard, który zadzwonił szefa sztabu armii rosyjskiej gen, Walerija Gierasimowa.
 Szef sztabu francuskiej armii zadzwonił do Moskwy. Jest komunikat Rosjan

- Szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej gen. Walerij Gierasimow i szef sztabu francuskiej armii gen. Thierry Burkhard omówili telefonicznie sytuację na Ukrainie i w regionie Sahelu (...) Podczas rozmów strony dyskutowały o sytuacji na Ukrainie. Wymieniły też opinie na temat sytuacji w regionie Sahelu

- poinformowała agencja TASS powołując się na rosyjskie ministerstwo obrony.

Rozmowa miała się odbyć z inicjatywy strony francuskiej.

 

Rosyjska inwazja na Ukrainę

Trwa brutalna rosyjska inwazja na Ukrainę. Każdego dnia rośnie liczba ofiar, w tym ofiar pośród ludności cywilnej. Stawiający zaciekły opór Ukraińcy zmusili armię rosyjską do odwrotu spod Kijowa i skupienia się na agresji na południowej i wschodniej Ukrainie. Jednym z krajów, który dostarczył najwięcej broni kremlowskiemu krwawemu reżimowi, a teraz stara się dbać o jego interesy, jest Francja Emmanuela Macrona.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe