Grupa TVN organizuje pracownikom panel nt. "inkluzywnej i bezpiecznej przestrzeni dla społeczności LGBTQ+ w firmie"

Ruchy LGBT w czerwcu świętują "miesiąc dumy". Jak informuje serwis wirtualnemedia.pl, Grupa TVN przygotowała z tej okazji szereg wydarzeń dla pracowników. Wśród atrakcji m.in. "panel dyskusyjny poświęcony tworzeniu inkluzyjnej i bezpiecznej przestrzeni dla osób ze społeczności LGBTQ+ w firmie"
Logo TVN24 Grupa TVN organizuje pracownikom panel nt.
Logo TVN24 / Flickr.com / Piotr Drabik / (CC BY 2.0)

Szereg firm wykorzystuje "Miesiąc Dumy" do promocji produktów nawiązujących np. symbolicznie do ideologii LGBT. Jak informuje portal wirtualnemedia.pl tę okazję postanowiła wykorzystać Grupa TVN, emitując programy skierowane do "społeczności LGBTQ+" oraz organizując specjalne wydarzenia dla pracowników.

Należący do Grupy TVN serwis wideo Player.pl otrzymał nową kolekcję o nazwie "Miesiąc równości". Tam internauci mogą obejrzeć m.in. "pierwszy polski serial LGBTQ+" pt. "Kontrola". Widzowie mogą znaleźć tam również programy pt. "Ból i blask: queerowe ["queer" określa członków społeczności LGBT - przyp. red.] legendy", "Queerowe rewolucje" oraz produkcja "LGBT. Historia pewnej batalii".

Jak podkreślają Wirtualne Media, Grupa TVN przygotowała również dla pracowników pokazy filmów o tematyce LGBT, wykłady na temat "języka inkluzywnego" oraz panel dyskusyjny poświęcony tworzeniu "inkluzywnej i bezpiecznej przestrzeni dla osób ze społeczności LGBTQ+ w firmie".

"Diversity, Equity & Inclusion w naszej firmie"

Na wtorek 14 czerwca zaplanowana jest publikacja pt. "TRANSformacja. Dobre praktyki włączające w miejscu pracy", której partnerem jest Grupa TVN.

– Publikacja dostarcza praktycznych informacji, które zostały usystematyzowane w trzech częściach: wiedzy o transpłciowości i niebinarności, języku i praktykach inkluzywnych oraz roli pracodawców i pracodawczyń w budowaniu włączających miejsc pracy - informuje Grupa TVN. (...) Nad publikacją wolontaryjnie pracowały osoby sojusznicze, osoby praktykujące DEI, osoby z działów HR, osoby transpłciowe i niebinarne oraz praktycy i praktyczki z wielu organizacji, m.in. Grupy TVN

– informuje Grupa.

– Jesteśmy dumni z działań, które już zrealizowaliśmy, ale jednocześnie z przyjemnością obligujemy się do podejmowania kolejnych kroków na rzecz rozwoju Diversity, Equity & Inclusion w naszej firmie

– wyznaje Rafał Mikołajczyk, dyrektor ds. komunikacji wewnętrznej i CSR w Grupie TVN.

CZYTAJ TEŻ: Z. Kuźmiuk: Słowa Tuska już wykorzystuje rosyjska propaganda. Szef PO swoimi wypowiedziami wpisuje się w linię mediów Putina

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe