Portal tvp.info sensacyjnie: „Piotr Kraśko przez lata nie płacił podatków”

Portal tvp.info twierdzi, że Piotr Kraśko, „prezenter «Faktów» TVN, a wcześniej twarz «Wiadomości» TVP, nie płacił podatków”. Portal przekonuje, że „należności uiścił dopiero, kiedy odkryła to skarbówka w ramach sprawdzania szczelności systemu podatkowego”.
 Portal tvp.info sensacyjnie: „Piotr Kraśko przez lata nie płacił podatków”
/ Piotr Kraśko / Screen YouTube

Wykrycie nieuczciwego podatnika było możliwe dzięki uruchomieniu w 2016 r. przez rząd PiS tzw. Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). To nowoczesny system pozwalający m.in. na sprawdzenie, czy od wystawionych faktur przedsiębiorca uiścił należności skarbowe

– informuje portal tvp.info. 

Nie składał zeznań podatkowych?

Jak czytamy, „w 2017 r. kontrolerzy odkryli, że od 2012 r. Kraśko, który wówczas pracował w TVP na eksponowanym i dobrze płatnym stanowisku prezentera i szefa «Wiadomości», nie składa rocznych zeznań podatkowych, czyli tzw. PIT-u”. 

Portal tvp.info twierdzi również, iż ustalił, że „Kraśko od 2008 r. ma zarejestrowaną działalność gospodarczą, ale firma nie wykazuje żadnych przychodów ani obrotów”.

Kraśko nie składał w Urzędzie żadnych formularzy podatkowych. Wstępna analiza JPK wykazała, że w tym okresie z samej tylko działalności gospodarczej mógł zarobić 2,8 mln. Dodatkowo z etatu telewizyjnego zarobił ponad 700 tys.

– poinformowano. 

Portal tvp.info podaje, że „po dokonaniu tych ustaleń Piotr Kraśko został powiadomiony o zamiarze wszczęcia wobec niego kontroli. Po otrzymaniu tego pisma wydarzenia potoczyły się błyskawicznie. Kraśko złożył zaległe deklaracje VAT-7 za okres od stycznia 2012 do grudnia 2016 r., a także PIT-y 36L i 37 za lata 2012–2015”.

Równocześnie zapłacił zaległe podatki wraz z odsetkami na kwotę ponad 760 tys. Co ciekawe, składając zaległe zeznania, Kraśko ujawnił faktury, których nie odkryli jeszcze kontrolerzy, na kwotę prawie 400 tys. zł. Od tych przychodów też musiał zapłacić podatek

– wskazano dalej.

Portal podaje, że „w sumie wartość wszystkich zaległości wobec skarbu państwa, zarówno od dochodów ujawnionych przez skarbówkę, jak i tych, do których przyznał się sam Kraśko, wyniosła prawie 850 tys.”.
 

 


 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe