Najnowszy sondaż: PiS i KO tracą. Dobre wieści dla Hołowni i Konfederacji

Nowy sondaż CBOS. Cztery ugrupowania polityczne powyżej progu wyborczego. Złe wieści dla Lewicy, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Kukiz'15.
 Najnowszy sondaż: PiS i KO tracą. Dobre wieści dla Hołowni i Konfederacji
/ fot. PAP/Piotr Nowak

Najnowszy sondaż CBOS. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na prowadzeniu jest Prawo i Sprawiedliwość. Formacja Jarosława Kaczyńskiego odnotowała jednak dość spory spadek. Dalej jest Koalicja Obywatelska, która również straciła sympatyków w najnowszym sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej. Ostatnie miejsce na podium przypadło Polsce 2050. Do Sejmu weszłaby jeszcze Konfederacja, która wraz z partią Szymona Hołowni odnotowała wzrost notowań.

Wynik sondażu CBOS zdecydowanie nie spodoba się w kręgach Lewicy, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Kukiz'15. Trzy wymienione ugrupowania nie przekroczyły bowiem progu wyborczego. Jak wyglądają dokładne wyniki sondażu?

Prawo i Sprawiedliwość cieszy się poparciem wynoszącym 32 proc. Jest to spadek o 4 pkt proc. Dalej jest KO z wynikiem 17 proc., co oznacza spadek o 2 pkt proc. Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050. Formacja polityczna Szymona Hołowni uzyskała 12 proc. Jest to wzrost o 3 pkt proc. Czwarta i ostatnia powyżej progu wyborczego jest Konfederacja z 5 proc. (wzrost o 2 pkt proc.).

Poniżej progu wyborczego znalazła się Lewica z 4 proc. (bez zmian). Polskie Stronnictwo Ludowe – 3 proc. (wzrost o 1 pkt proc.). Kukiz'15 – 2 proc. (wzrost o 1 pkt proc.). Frekwencja według CBOS miałaby wynieść 76 proc.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe