"Papierosek, piwerko, małpeczka..."; "Dobrze, że nic się nie stało". Komentarze po pożarze "miasteczka" KOD. [WIDEO]

O godz. 2 w nocy w Miasteczku Wolności przed Sejmem doszło do pożaru. W ogniu stanęły namioty protestujących. Pożar spostrzegł patrol policji.
Pozostałości po miasteczku KOD
Pozostałości po miasteczku KOD / PAP/Rafał Guz

– Funkcjonariusze obudzili i wyprowadzili z namiotów trzy osoby. Nikt nie doznał obrażeń

– tłumaczył rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

W komunikacie nt. zdarzenia warszawska policja podkreśla, że w namiotach KOD-u funkcjonariusze zabezpieczyli 11 butli z gazem.

Jak pisali na Facebooku organizatorzy miasteczka, było to "jedyne w Polsce miejsce, gdzie non stop 24 godziny na dobę, 365 dni w roku broniona jest demokracja".

Komentarze

Dariusz Matecki, polityk Solidarnej Polski, zamieścił w mediach społecznościowych nagranie dziennikarza, któremu udało się przedostać na zaplecze "miasteczka" KOD. Zdobył dowody na to, że aktywiści z "miasteczka" podczas akcji spożywają alkohol.

"Dobrze, że nikomu nic się nie stało. Pomimo tego, że to najgorsi zadymiarze nasyłani np. na wiece [europosła - przyp. red.] Patryka Jakiego, czy [prezydenta - przyp. red.] Andrzeja Dudy czy znieważający pamięć po ofiarach Smoleńska - to nawet im nie życzę najgorszego. Tam już dawno powinna interweniować Straż Miejska i służby sanitarne."

– komentuje opublikowane nagranie.

Głos w sprawie zabrała również sędzia Trybunał Konstytucyjnego prof. Krystyna Pawłowicz, która niejednokrotnie padała ofiarą szykan ze strony aktywistów KOD-u.

"Slums spod Sejmu dziś w nocy spłonął. Był siedliskiem brudu, wulgarności, kłamstwa, obelg i przemocy wobec in. Często bojówkarze z tego slumsu blokowali innym wyjście z Sejmu. Mnie kilka razy pomagała Policja. Wulgarne karykatury i chamstwo - bez komentarza."

– komentuje w mediach społecznościowych.

"Tak bojówkarski slums wygląda po nocnym pożarze.. Może wreszcie zniknie sprzed wjazdu do polskiego Sejmu ten nie wiadomo przez kogo finansowany wstyd, kompromitujący Sejm i stolicę wobec gości z Polski i z zagranicy. Goście nie kryli zażenowania tym badziewiem i chamstwem.."

– dodaje.

Ostrzejsze zdanie na temat inicjatywy KOD przedstawili niektórzy internauci. Jeden z komentujących przedstawił niewygodne dla organizacji nagranie i napisał: "Papierosek, piwerko, małpeczka... Dziwi się ktoś, że to się zjarało? To była zwykła melina, od samego początku, do dziś!!!"

CZYTAJ TEŻ: "Szlag mnie trafia". Minister Gliński nie przebierał w słowach

CZYTAJ TEŻ: Jest raport NIK ws. „Czajki”. Dostało się również Trzaskowskiemu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe