W Łodzi trwa Piknik Charytatywny „Solidarni z Ukrainą” [FOTORELACJA]

- Pogoda sprzyja, dzieciaki są zadowolone, impreza się udała - mówi Piotr Ścieśko. W Łodzi kończy się pierwszy dzień Pikniku Charytatywnego „SOLIDARNI Z UKRAINĄ”. Ale to nie koniec atrakcji. W pikniku organizowanym przez Łódzkie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu, Turystyki i Rekreacji będzie można wziąć udział jeszcze jutro.
 W Łodzi trwa Piknik Charytatywny „Solidarni z Ukrainą” [FOTORELACJA]
/ fot. P. Ścieśko, D. Pacholski

- Takie wydarzenia ubogacają naszą działalność zapisaną w statucie. Przecież to nie tylko działalność związkowa, ale również m.in. sport i rekreacja. Cieszę się, że to się udaje robić - mówi Waldemar Krenc, przewodniczący ZR Ziemia Łódzka NSZZ "Solidarność". Przewodniczący dodaje, że piknik jest już trzecią w ostatnim czasie dużą imprezą sportową organizowaną w tym regionie.

Dziś wśród atrakcji były m.in. gry sportowe, zabawy z animatorami, konkursy oraz pokazy sportowe i artystyczne. Ponadto na dzieci czekały dmuchańce, zjeżdżalnie, trampoliny, place zabaw, tory przeszkód i fotobudka. Najmłodsi mogli też skorzystać z malowania twarzy, a także zjeść popcorn, watę cukrową i przekąski.

- Strażacy zorganizowali dla dzieciaków wspinaczkę, straż miejska - konkursy, poza tym był ogromny tor przeszkód, bramka do strzelania, wielkie dmuchane bańki. Można też postrzelać z łuku. A przed chwilą skończyliśmy jedną z ostatnich dzisiejszych atrakcji  - pianę, w której bawili się najmłodsi. Poza tym każde dziecko, które zdobyło sześć pieczątek w rozmaitych konkursach otrzymało od nas upominek - relacjonuje Piotr Ścieśko, organizator imprezy.

Dodaje, że wśród uczestników imprezy organizatorzy rozlosowali piłki i czapeczki z podpisem Marcina Gortata. Dziś i jutro organizowane są też licytacje, z których dochód wesprze uchodźców z Ukrainy.

- Dziś przyszło ok. 500 osób, m.in. dzieciaki z lokalnych domów dziecka. Jutro piknik przeznaczony jest głównie dla członków naszego Związku. Spodziewamy się na nim więcej osób. Fajnie, że udało się oderwać na chwilę dzieciaki od komputerów i zaproponować inną rozrywkę - mówi Piotr Ścieśko i zaprasza do dołączenia do imprezy.

Piknik Charytatywny „SOLIDARNI Z UKRAINĄ” zorganizowało Łódzkie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu, Turystyki i Rekreacji. Odbyła się on na obiekcie KS „Społem” przy ul. Północnej 36.

Dochód z imprezy w całości przekazany zostanie na pomoc dzieciom z Ukrainy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe