Poważny wypadek autokaru wiozącego reprezentację Bułgarii. Piłkarz ciężko ranny

Autobusy z piłkarzami bułgarskiej reprezentacji uległy wypadkowi w Tbilisi, w wyniku którego ciężko ranny został pomocnik Todor Nedelew. Zawodnik przeszedł już operację głowy. Rokowania są dobre – poinformował w sobotę gruziński kanał telewizyjny Mtavari Arkhi
 Poważny wypadek autokaru wiozącego reprezentację Bułgarii. Piłkarz ciężko ranny
/ fot. Twitter

Według telewizji do wypadku drogowego doszło, gdy kadra Bułgarii, która przybyła do Tbilisi na niedzielny mecz z reprezentacją Gruzji w Lidze Narodów, jechała z lotniska do hotelu dwoma autobusami. Kierowca jednego z nich stracił kontrolę nad pojazdem i zderzył się z drugim autobusem. 29-letni Nedelew siedział na tylnym siedzeniu przedniego autokaru.

Rozpoczęto dochodzenie w sprawie wypadku.

Nedelew musiał być hospitalizowany. Rzecznik prasowy zespołu w wywiadzie dla bułgarskiego kanału telewizyjnego BTV poinformował, że zawodnik doznał poważnego urazu głowy i przeszedł 2-godzinną operację. Była ona konieczna, gdyż kawałki szkła wbiły się w głowę piłkarza.

– Zgodnie z optymistyczną prognozą będzie mógł dojść do siebie za trzy miesiące – powiedział rzecznik prasowy. Według niego pozostali zawodnicy doznali poważnego szoku psychicznego, ale nadal przygotowują się do meczu z Gruzją.

Mecz pomiędzy reprezentacjami Gruzji i Bułgarii w grupie C4 Ligi Narodów zaplanowano 12 czerwca na stadionie Dinamo Arena w Tbilisi.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe