[FOTO] 50 lat temu bł. ks. Jerzy Popiełuszko odprawił swoją pierwszą Mszę Świętą
12.06.2022 12:01
![[FOTO] 50 lat temu bł. ks. Jerzy Popiełuszko odprawił swoją pierwszą Mszę Świętą](https://tysol.pl/storage/files/2026/2/28/8ce0c0d5-7d46-461d-84cd-408ba6aca5fc/286980048_3310306239201842_3438890328089516181_n.jpg?p=article_hero_mobile)
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Mija 50 lat od kiedy bł. ks. Jerzy Popiełuszko odprawił swoją pierwszą Mszę Świętą. Uroczystości upamiętniające rocznicę mszy prymicyjnej odbyły się dziś w Działoszynie.
W czerwcu 1972 roku w kościele św. Bartłomieja w Działoszynie ks. Jerzy Popiełuszko odprawił swoją uroczystą mszę prymicyjną.
Do dziś ks. Jerzy pozostał w pamięci parafian oraz ludzi Solidarności z tamtych stron. Popiełuszko łączy i inspiruje ludzi do działania. W dowód pamięci Solidarność KWB Turów i Elektrowni Turów oraz mieszkańcy gminy Bogatynia w 2012 roku ufundowali pomnik bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. Stoi on w Działoszynie przed kościołem pw. św. Bartłomieja.








MN
Komentarzy: 0
Data publikacji: 12.06.2022 12:01
Źródło: tysol.pl
Przedstawiciele "S" niewpuszczeni na teren kopalni Silesia. Jest zawiadomienie do prokuratury
08.04.2026 10:08

Komentarzy: 0
- Nie zostaliśmy wpuszczeni do biur związkowych. Tam jest sprzęt, są dokumenty. Nie wiemy, co się z tym dzieje - mówił funkcjonariuszom policji Grzegorz Babij, przewodniczący zakładowej Solidarności w PG Silesia dziś rano, kiedy próbował dostać się na teren kopalni. Próby wejścia nie powiodły się. Grzegorz Babij złożył w związku z tym do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w postaci przywłaszczenia mienia związkowego i utrudnienia działalności związkowej.
Czytaj więcej
Przedstawiciele "S" w PG Silesia nie wpuszczeni na teren kopalni. Zobacz interwencję naszych dziennikarzy
08.04.2026 05:35

Komentarzy: 0
Towarzyszymy przedstawicielom Solidarności w PG Silesia w próbie wejścia na teren kopalni. Przypomnijmy, wczoraj przewodniczący zakładowej "S" Grzegorz Babij oraz Społeczny Inspektor Pracy nie zostali wpuszczeni na teren zakładu.
Czytaj więcej
Dziś Światowy Dzień Zdrowia. Maria Ochman: Dość nagonki na pracowników służby zdrowia
07.04.2026 13:56
Nie żyje Kazimierz Lipiński, pierwszy przewodniczący leśnej Solidarności
07.04.2026 09:55

Komentarzy: 0
„Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszego kolegi Kazimierza Lipińskiego, przewodniczącego Krajowej Komisji Koordynacyjnej Pracowników Lasów Państwowych NSZZ «Solidarność», pierwszego przewodniczącego Leśnej Solidarności oraz sygnatariusza Porozumienia Sękocińskiego” – przekazali przedstawiciele Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność”.
Czytaj więcej
„Dostaliśmy zakaz wejścia”. Przewodniczącego zakładowej "S" w PG Silesia nie wpuszczono na teren zakładu
07.04.2026 08:45

Komentarzy: 0
– Oto taka niespodzianka. Właśnie w dniu dzisiejszym nie zostałem wpuszczony na teren zakładu – mówi Grzegorz Babij, przewodniczący zakładowej Solidarności w PG Silesia, w opublikowanym w mediach społecznościowych filmiku nagranym dziś rano przed bramą zakładu.
Czytaj więcej
