Proces Giertych vs. dziennikarz TVP. Sąd podjął decyzję

Redaktor naczelny serwisu TVP.info – Samuel Pereira może ogłosić triumf w starciu z Romanem Giertychem. Adwokat domagał się skazania dziennikarza na podstawie art. 212 kodeksu karnego, który dotyczy zniesławienia. Ostatecznie sąd orzekający w pierwszej instancji umorzył postępowanie.
 Proces Giertych vs. dziennikarz TVP. Sąd podjął decyzję
/ YouTube: Onet.pl, wPolsce

Powodem całej sytuacji jest wypowiedź Pereiry z października 2020 roku, która padła krótko po tym, jak Giertych został zatrzymany pod zarzutem działania na szkodę spółki Polnord, z której miało dojść do wyprowadzenia ponad 90 mln złotych. Wówczas w TVP Info informowano o włoskiej posiadłości Giertycha i jego żony.

- Pytanie, czy ta działka została zakupiona z przestępczego procederu kosztem właśnie akcjonariuszy poszkodowanej spółki i pytanie, jaka rolę też w tej sprawie odegrał Sebastian J., który znany jest właśnie z tego gestu, ale wcześniej był też znany jako taki, takie zbrojne ramię Romana Giertycha w LPR, w Lidze Polskich Rodzin - stwierdził Samuel Pereira w TVP Info.

- Przecież to nie Prawo i Sprawiedliwość kazało mu wyprowadzać te pieniądze, to nie Prawo i Sprawiedliwość kazało zakładać spółki Romanowi Giertychowi, Sebastianowi J., Piotrowi Ś., byłemu szefowi Młodzieży Wszechpolskiej. To nie Prawo i Sprawiedliwość kazało mu tak długo przebywać we Włoszech i przylecieć akurat tego dnia, w którym Roman Giertych przyleciał i mógł zostać zatrzymanym, przecież to też nie Prawo i Sprawiedliwość kazało mu angażować się w sprawy Ryszarda K. i stworzyć cały ten łańcuszek spółek, kupować nieruchomości, sprzedawać je drożej po tygodniu i różnice inkasowali współpracownicy Ryszarda K., którzy mieli pełnomocnictwa do rachunków - mówił o Giertychu.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe