Były Prezydent Estonii: Macron, Scholz i Draghi udający się do Kijowa bez Dudy, to najgłupszy błąd polityczny od…

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz planuje udać się do Kijowa; we wspólnej podróży mają wziąć udział także prezydent Francji Emmanuel Macron i premier Włoch Mario Draghi – podał w sobotę „Bild am Sonntag”. Według informacji gazety wizyta ma się odbyć jeszcze przed szczytem grupy państw G7, który jest planowany na 26–28 czerwca.
Olaf Scholz Były Prezydent Estonii: Macron, Scholz i Draghi udający się do Kijowa bez Dudy, to najgłupszy błąd polityczny od…
Olaf Scholz / EPA/Georgi Likovski Dostawca: PAP/EPA

Macron, Scholz i Draghi udający się do Kijowa na rozmowy z Zelenskim bez zabrania Dudy to prawdopodobnie najgłupszy polityczny błąd przywódców państw zachodnich od czasu, gdy Merkel i Macron zdecydowali się w 2021 r. na zorganizowanie szczytu z Putinem, nie zadając sobie trudu skonsultowania się najpierw z państwami UE graniczącymi z Rosją

– komentuje były prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves na Twitterze.

 

Dzwonili do Putina, pojadą do Kijowa

„Berlin i Paryż od dawna prowadziły rozmowy na temat wspólnej podróży do stolicy Ukrainy” – pisze „Bild am Sonntag”. Macron miał naciskać, aby doszło do niej po wyborach do Zgromadzenia Narodowego, izby niższej francuskiego parlamentu, które odbędą się 12 i 19 czerwca. Pomysł zaproszenia do udziału w podróży premiera Draghiego miał wyjść od strony francuskiej.

 

„Wizyta w Kijowie Scholza, Macrona i Draghiego powinna świadczyć o europejskiej jedności w stosunku do Ukrainy” – skomentowała gazeta. (PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe