Była żona "Słowika" skazana na 3,5 roku. Śledczy zapowiadają apelację

Proces Moniki B., oskarżonej o wiele poważnych przestępstw, w tym handel narkotykami i przewodzenie gangowi przestępczemu, trwał niemal 3 lata. Wczoraj, 23 czerwca zapadł wyrok.
YT, print screen
Według warszawskiego wymiaru sprawiedliwości, była żona "Słowika" nie przewodziła grupie przestępczej, a jedynie czerpała stałe korzyści finansowe z przestępstw.  Monika B., zwana "Królową mafii" została skazana na 3,5 roku więzienia.

"Królowa mafii" oraz pięciu jej współpracowników nie tworzyli według sądu zorganizowanej grupy przestępczej, tylko coś w rodzaju bandy opryszków, bez konkretnie przydzielonych ról. Sąd zawyrokował, że Monika B. i jej partnerzy czerpali jedynie stałe dochody finansowe z działalności przestępczej, co zdecydowanie obniżyło wyroki dla wszystkich oskarżonych. Poza zmianą kategorii czynów, na niskość wyroków wpływ miało także to, iż sąd uznał, że Monika B. i jej znajomi zmienili się od tamtego czasu.

Jeden z oskarżonych otrzymała karę roku pozbawienia wolności za porwanie.

Świadkiem w sprawie Moniki B. jest były członek gangu, "Sproket". Twierdzi on, że ówczesna żona  szefa pruszkowskiej mafii, "Słowika", była liderem podejmującym decyzję w sprawach działania gangu mającego konkretną strukturę i podzielonego na grupę przestępstw pospolitych, jak kradzieże, wymuszenia, handel narkotykami oraz grupę zajmującą się przestępstwami fiskalnymi, kredytowymi etc. Temu z kolei zaprzecza sama "Królowa mafii", skarżąc się, na niesprawiedliwe pomówienia. Kobieta zajmuję się teraz promocją swojej książki i spotkaniami z czytelnikami.

Śledczy czekają na pisemne uzasadnienie wyroków, by móc złożyć wniosek o aplecję.

źródło: tvp.info

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: