W. Brytania: Nowe informacje ws. zabójstwa polskiego "chłopca bohatera", który zginął w obronie matki. Policja ma oskarżonego

44-letni Suleman A. został oskarżony o zabójstwo 15-letniego Jakuba Szymańskiego z Manchesteru i usiłowanie zabójstwa jego matki – podała w poniedziałek policja. Chłopiec zginął, próbując pomóc zaatakowanej nożem matce.
 W. Brytania: Nowe informacje ws. zabójstwa polskiego
/ pxfuel.com

Oskarżony, który nie ma stałego adresu zamieszkania, jeszcze w poniedziałek stanie przed sądem magistrackim dla Manchesteru i Salford, choć to posiedzenie będzie miało charakter wyłącznie proceduralny i będzie się sprowadzało do potwierdzenia jego tożsamości i wyznaczenia terminów kolejnych etapów procesu.

Do napaści doszło w czwartek wieczorem w domu ofiar. Jakub Szymański zmarł w szpitalu w wyniku ran kłutych, których doznał, gdy próbował pomóc matce zaatakowanej nożem przez sprawcę. Matka chłopca, Katarzyna Bastek, również doznała ciężkich obrażeń i przebywa w szpitalu, jej stan jest stabilny.

Suleman A. został zatrzymany następnego dnia w hrabstwie Kent w południowo-wschodniej Anglii. Jak podała policja, przypuszcza się, że sprawca i jego ofiary znali się wcześniej. (PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe