Strajk w Altrad - Mostostal. Jutro pikieta

- Są podejmowane próby rozmów. Ale co z nich wyniknie, trudno w tej chwili wyrokować - mówił jeszcze przed południem Marcin Hawryluk, przewodniczący Solidarności w Altrad - Mostostal Sp. z o.o. w Siedlcach. Pracownicy zakładu strajkują od 6 czerwca.
 Strajk w Altrad - Mostostal. Jutro pikieta
/ fot. NSZZ "S" Region Mazowsze

Rozmowy przedstawicieli pracowników i pracodawcy dotąd nie przyniosły rozwiązania sporu. Władze Regionu Mazowsze NSZZ "S" zapowiadają na wtorek 14 czerwca pikietę przed zakładem w Siedlcach.

- Pracodawca zaproponował nam podniesienie stawki godzinowej o 1 zł i dodatki. Ale nam zależy przede wszystkim na zamianie dodatków na płacę zasadniczą - mówił przed dzisiejszą turą negocjacji Marcin Hawryluk. Rozmowy i tym razem jednak nie przyniosły spodziewanych efektów.

Strajk trwający w siedleckim zakładzie od 6 czerwca obejmuje ok. 200 pracowników produkcji i magazynu. Działania pracowników wspiera Region Mazowsze NSZZ "S". Władze Regionu wystosowały apel:

"Koleżanki i Koledzy

Bardzo prosimy o poparcie działań strajkujących od  06.06.2022r. pracowników firmy  Altrad Mostostal Siedlce. Wstrzymując produkcję  pracownicy domagają się podwyżki 4,20zł brutto do stawki godzinowej w tym roku obrachunkowym 21/22 i 3zł w przyszłym roku obrachunkowym 22/23. Rozmowy z pracodawcą trwały od września ubiegłego roku, pracodawca proponuje 1zł brutto do stawki godzinowej plus 1zł w systemie EBITDA oraz jednorazowe wypłacenie kwoty 100 000 euro dzieloną na wszystkich pracowników, taka sama oferta została złożona na przyszły rok. Sumując te trzy czynniki daje około 2,60zł brutto do godziny w jednym roku. Ta propozycja daleko odbiega od oczekiwań Załogi w związku z tym oraz  brakiem dialogu prawie wszyscy pracownicy przystąpili do bezterminowego strajku generalnego.

W ich imieniu prosimy o wsparcie poprzez wysłanie pisma do pracodawcy.

(...)

Pisma prosimy na adresy e mail:

oraz do wiadomości:

 W imieniu ZRMazowsze oraz OM w Altrad - Mostostal Sp z o.o.

NSZZ "Solidarność"

Przewodniczący

Andrzej Kropiwnicki"

Wzór pisma oraz Stanowisko Prezydium Zarządu Regionu Mazowsze NSZZ "Solidarność" dostępne są na stronie internetowej ZR Mazowsze NSZZ "S".

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe