Z wizytą w Jarnołtówku. Przewodnicząca Zarządu Regionu Śląska Opolskiego odwiedziła uchodźców z Ukrainy

Przewodnicząca Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego Cecylia Gonet wraz ze swoim zastępcą Grzegorzem Adamczykiem odwiedzili w piątek 10 czerwca przebywających w związkowym ośrodku wypoczynkowym „Ziemowit” w Jarnołtówku uchodźców wojennych z Ukrainy.
 Z wizytą w Jarnołtówku. Przewodnicząca Zarządu Regionu Śląska Opolskiego odwiedziła uchodźców z Ukrainy
/ fot. Region Śląsk Opolski NSZZ "S"

– Decyzją naszego Regionu podjętą 7 marca objęliśmy opieką i wsparciem uchodźców z Ukrainy przebywających w ośrodku wypoczynkowym „Ziemowit”. Od tego czasu stale monitorujemy ich potrzeby. Oprócz zaspakajania bieżących potrzeb życia codziennego (zakup pralki, suszarki, odkurzaczy, odzieży, obuwia itp.) dotychczas zorganizowaliśmy dwa wyjazdy do opolskiego zoo – powiedziała przewodnicząca opolskiej „Solidarności” Cecylia Gonet.

– Udaje się to między innymi dzięki ogromnej empatii naszych związkowców, którzy wpłacają pieniądze na pomoc zarówno ze swoich komisji jak i indywidualnie – podkreśliła przewodnicząca.

Podczas wizyty przewodnicząca ZR Cecylia Gonet spotkała się z dyrektorem ośrodka Panią Magdaleną Miązek, która dziękując za nieocenione wsparcie opolskiej „Solidarności” powiedziała, że bez tej pomocy ośrodek nie funkcjonowałby na obecnym poziomie. W ośrodku na dzień dzisiejszy przebywa ok. 200 osób.

MK, Region Śląsk Opolski


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe