Tak Rosja uderza w Polskę. „Ławrow kontynuuje działania dezinformacyjne”

„Siergiej Ławrow kontynuuje działania dezinformacyjne przeciwko Polsce” – pisze w mediach społecznościowych rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
Szef dyplomacji Rosji Siergiej Ławrow  Tak Rosja uderza w Polskę. „Ławrow kontynuuje działania dezinformacyjne”
Szef dyplomacji Rosji Siergiej Ławrow / fot. Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0

 

Siergiej Ławrow kontynuuje działania dezinformacyjne przeciwko Polsce. W ostatniej wypowiedzi kłamliwie stwierdził, że Polska zawłaszcza terytorium Ukrainy i przeszkadza w rozmowach pokojowych Rosja-Ukraina” – napisał Żaryn i zacytował słowa szefa rosyjskiego MSZ: „Na razie widzimy, że za mówieniem o niedopuszczalności jakiegokolwiek dialogu z Rosją, polscy koledzy zaczynają aktywnie opanowywać terytorium Ukrainy”.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych podkreślił, że w ostatnich dniach o agresywne plany wobec Ukrainy oskarżył Polskę członek komisji Dumy Państwowej Dmitrij Belik twierdząc, że „Polska metodycznie wyciąga ręce po terytoria ukraińskie”.

„Stwierdził, że w ten sposób Warszawa stara się zaspokoić swoje imperialne ambicje. Jego zdaniem Ukrainie, która już pozbawiona jest niepodległości ze względu na działania kijowskiego reżimu realizującego polecenia USA, grozi całkowita utrata suwerenności” – dodał.

Według Żaryna podobne przekonanie wyrażają od kliku tygodni inni przedstawiciele rosyjskiego establishmentu realizujący założenia wojny informacyjnej Kremla z Polską i Zachodem.

„Propagowanie tez o rzekomych dążeniach Polski do zajęcia terytorium Ukrainy ma na celu pokazanie, że to Polska w istocie ma groźne wobec Ukrainy plany, zagrażając suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Infekowanie przestrzeni informacyjnej fałszywymi narracjami Rosji służy realizacji celów polityki Kremla, wśród których jest także m.in. zniszczenie dobrych relacji Warszawy i Kijowa” – podsumował.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe