Ukraińska dziennikarka poprosiła „Lewego” o pomoc. Piękny gest polskiego napastnika

„Tym razem spotkałam się z Robertem Lewandowskim. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy, bo w ich życie wkroczył bezwzględny «ruski mir»” – pisze dziennikarka ukraińskiej telewizji sportowej Dasza Sawina i publikuje zdjęcie z polskim napastnikiem.
 Ukraińska dziennikarka poprosiła „Lewego” o pomoc. Piękny gest polskiego napastnika
/ fot. Instagram

Dziennikarka ukraińskiej telewizji Futbol 1/2/3 Dasza Sawina spotkała się w poniedziałek z Robertem Lewandowskim, który wręczył jej swoją koszulkę z autografem.

Trykot reprezentacji Polski został wystawiony na aukcję, a cała suma zostanie przekazana na pomoc dla 18-letniego Wiaczesława Jałowa, który w wyniku bombardowań stracił 37-letnią matkę.

Matka zginęła na jego oczach

O chłopaku zrobiło się głośno w ukraińskich mediach. Do tragedii doszło w marcu we wsi Wierchnietorieckoje. 18-latek wracał do domu wraz z matką, gdy tuż obok nich spadły dwie rosyjskie bomby. Chłopak próbował opatrzyć rany matki własnym ubraniem, ale ta zmarła, gdy udał się po pomoc.

Wiaczesław po śmierci matki nie ma innych bliskich i sam wychowuje młodsze rodzeństwo – dwóch braci i dwie siostry. Licytować można, wpisując kwotę pod postem na Instagramie, gdzie dziennikarka opisała całą akcję.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe