„S” apeluje o odblokowanie portów ukraińskich

„Ukraina jest jednym z największych światowych producentów i eksporterów zboża, które transportuje głównie drogą morską. Rosja blokuje porty na Morzu Czarnym, uniemożliwiając Ukrainie eksport zbóż. Powoduje to groźbę gwałtownego wzrostu cen zbóż na światowych rynkach oraz niedobory żywności w krajach północnej Afryki i Bliskiego Wschodu” – piszą członkowie Sekcji Przemysłu Cukierniczego, Młynarskiego i Piekarniczego NSZZ ,,Solidarność”. Jednocześnie apelują o odblokowanie portów ukraińskich.
 „S” apeluje o odblokowanie portów ukraińskich
/ fot. arch.

W dniach 8–10 czerwca 2022 roku w Sulejowie obradowała Rada Krajowej Sekcji Przemysłu Cukierniczego, Młynarskiego i Piekarniczego NSZZ „Solidarność”. W obradach wzięło udział 28 członków związku z zakładów tworzących sekcję oraz z zaprzyjaźnionych z sekcją organizacji związkowych NSZZ „Solidarność”.
Podczas obrad Rada Sekcji zajęła się omówieniem sytuacji w branży cukierniczej, piekarskiej, młynarskiej oraz słodkich i słonych przekąsek. Organizacje związkowe tworzące Krajową Sekcję podzieliły się swoimi spostrzeżeniami oraz wnikliwie omówiły sytuację w branży po okresie ścisłej pandemii.
Jednym z ważniejszych punktów w obradach była dyskusja związana z funkcjonowaniem całej branży w momencie agresji na Ukrainę.
Podczas składania raportu z poszczególnych zakładów pracy podkreślono szczególną rolę, jaką podjęli Pracodawcy oraz Związki Zawodowe z zakładów branży w pomocy niesioną uciekinierom z Ukrainy. Bardzo szczegółowo omówiono działania zakładów w bezpośredniej pomocy związanej z zatrudnianiem pracowników z Ukrainy w zakładach naszego sektora.
Podczas drugiego dnia obrad Rada Krajowej Sekcji Przemysłu Cukierniczego, Młynarskiego i Piekarniczego NSZZ „Solidarność” postanowiła wystąpić z apelem do struktur związkowych w sprawie odblokowania portów ukraińskich.
Rada Sekcji postanowiła w związku ze zbliżającym się okresem wyborczym związku przygotować Walne Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji na koniec września 2022, które będzie ostatnim spotkaniem władzy stanowiącej w upływającej kadencji.

Oto pełna treść apelu dotyczącego odblokowania portów ukraińskich:Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe