Porozumienie zamiast pikiety. Koniec strajku w Altrad - Mostostal

Dziś ok. godz. 15 przedstawiciele pracowników mają podpisać porozumienie z pracodawcą. Jednocześnie związkowcy informują o zakończeniu strajku, który trwał od 6 czerwca.
 Porozumienie zamiast pikiety. Koniec strajku w Altrad - Mostostal
/ fot. NSZZ "S" Region Mazowsze

- Szczegółów porozumienia na razie nie możemy zdradzać. To nie są dla nas idealne rozwiązania. Ale stwierdziliśmy, że to już czas, by kończyć strajk i przyjąć to, co wywalczyliśmy do tej pory - mówi Marcin Hawryluk, przewodniczący Solidarności w Altrad-Mostostal. 

Pracownicy zakładu zrzeszeni w Solidarności rozpoczęli spór zbiorowy w listopadzie ubiegłego roku. Rozmowy z pracodawcą nie doprowadziły jednak do porozumienia. W związku z tym 6 czerwca rozpoczęto strajk. 

Strajkujący w siedleckim Altrad-Mostostal domagali się podwyżki o 4,20 PLN brutto do stawki godzinowej w tym roku obrachunkowym, tzn. 2021/2022, oraz w przyszłym roku obrachunkowym 2022/2023 podwyżki o kolejne 3 PLN do stawki godzinowej brutto.

Strajkujących popierały struktury NSZZ "Solidarność" z całej Polski. Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” wystosowała z kolei do instytucji europejskich list z prośbą o poparcie żądań pracowników Altrad-Mostostal Siedlce.

Dziś przed bramą zakładu miała odbyć się pikieta popierająca żądania strajkujących, organizowana przez Region Mazowsze NSZZ "S". Do pikiety jednak nie doszło, ponieważ po dziewięciu dniach strajku udało się zakończyć spór. Po podpisaniu porozumienia pracownicy zamierzają wrócić do pracy. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe